Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megnevelni?

Hogyan tudom megnevelni?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusunk keverék menhelyről hoztuk el júliusban töltötte az 1 éves kort. Az a baj hogy nem tudom hogy neveljem jómodorra. Harap (csak játékból nem erősen), ugrál és sétáltatni se lehet elvinni ha meg mégis viszem olyan harcokat vívok vele mivel nem hallgat senkire és semmire a saját feje után megy és nagyon erős. Amúgy nagyon játékos kutyus, szeret labdázni és farkaskutya keverék.
2010. okt. 4. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan hogy viselkedik, így látatlanban javasolnám a felvezető pórázt, hám helyett nyakörvet, ilyesmit. Ha pl. ugrál (amit szintén nem tudom így miért) akkor ülj le, és ne foglalkozz vele. Éreztesd, hogy ezzel a modorral semmire nem megy. Mivel nem tud beszélni, így fejezi ki magát. Pl. többet vagy máshogy akar játszani. Vagy valami gondja van, vagy pisilnie kell menni...

Nagyon összetett, de ha következetes vagy akkor sok-sok türelemmel orvosolható :)

Sok sikert!

2010. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én inkább azt javaslom, hogy olvass el minimum egy kutyaneveléssel kapcsolatos könyvet (mondjuk Fennelt) és neveld meg a kutyusod. Az, hogy megértsd, hogy egy kutya miért úgy viselkedik ahogy, sajnos egy pár mondatos válasszal nem pótolható.
2010. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok: a spektrumon (asszem ott) ment, talán most is egy sorozat épp a nehezen kezelhető kutyákról. A póráz két végén címmel. Nagyon ajánlom! :)
2010. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


tanulmányozd ezt az oldalt!

2010. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!