Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás. Hogyan...

Szeparációs szorongás. Hogyan lehetne rajta “javítani?”

Figyelt kérdés

Ha otthon vagyok, nincs vele gond. Hagytam már kamerát a szobában, hogy megfigyeljem, ott bár kissé szomorúan, mégis nyugodtan elvan.


Viszont, ha valakivel (szüleimmel, párommal vagy akármelyik rokonnal) megyünk pl boltba, és én kint maradok vele, sikít, remeg, nyöszörög mindvégig, míg vissza nem ér valaki.

Ezt már akkor is csinálta, amikor 2 hónapos volt. Nyugodtan kezeltem a helyzetet, leültettem, nem idegeskedtem vele, “majd csak megszokja” jeligével megvártuk őket.

Jelenleg 4 éves, és még mindig ugyanezt csinálja. Semmi sem segít. Sem a szidás, (ezt már kétségbeesésemben alkalmaztam) sem az, hogy nem foglalkozom vele különösebben, az meg pláne nem, hogy beszélek hozzá, nyugtatgatom.

A kaját ilyenkor nem fogadja el, azzal sem lehet elterelni a figyelmét.

Amstaff, ezt kihagytam.


2023. febr. 7. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan próbáltad az egyedülléthez szoktatni? Van lehetőséged időzítővel bekapcsolva hagyni tévét, rádiót?
2023. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell. Elmentek a paroddal/ valakivel valahova, nem muszaj boltba, eleg az utca elso korben, csak legyetek kint.

Aztan te fogod a kutyat, a parod meg egyre tavolabb megy tole. Eloszor csak 2 lepest tesz, aztan kaja. Nagyon budos kaja, amire felfigyel! Pl virsli, sult hus, maj.


Es akkor igy tovabb, egyre tavolodik tole, kaja, vegul hatat fordit, kaja, stb. Aztan elmentek a bolthoz, parod bemegy, 1 percig, kijon, kaja. Bemegy, 2 percig, kijon, kaja.

Stb stb.

A lenyeg a fokozatossag es az, hogy minden egyes sirasmentes viselkedes legyen jutalmazva. Es tilos sietni, a kutya mar 4 eves, eddig nem igazan tettetek ezt meg, rogzult benne ez a viselkedes mar, igy borzasztoan lassu folyamat lesz. Honapok, az tuti es napi gyakorlas kell.

2023. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek utolsó által leírt tanítási módszerrel. Mi is így csináltuk, és működött.
2023. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2# Ezt csináltuk kb 5 hónapos korától, de kiköpte a kaját.
2023. febr. 7. 15:46
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Olyan kaja kell amit szeret, ez nem kifogás
2023. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, de akkor ennyi? Feladod, mert anno x eve kikopte azt az adott kajat? Hat ez nem semmi, mondhatom, kitartasod nem sok van :D


Ha nem kaja, akkor lehet akar jatekkal is jutalmazni, ha ez jobban fekszik neki. Probalkozni kell,viszont a tanitashoz mindenkeppen kell talalni valami motivaciot, kulonben nem fog tanulni, ha egyszeruen nincs miert 🤷‍♀️


Akkor ennyi, marad minden igy, ha nem vagy hajlando kiserletezni. Sajnos akkor ezzel nem lehet mit kezdeni.

2023. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek utolsó!
2023. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is csak azt tudom ajánlani, amit a kettes írt. Ha ennyire nem érdekli a kaja, akkor vacsoráját, reggelijét kapja így és talán az is rásegít, ha már a kezdetekkor elvonod a figyelmét, "feladatba rakod", tehát egyszerű trükköket kérsz tőle és azt jutalmazod. Megpróbálhatnátok ilyenkor mozogni a kutyával, nem pedig statikus helyzetben lenni, indulj el valamerre határozott léptekkel vagy ha van hozzá fizikumod, kocogj vele és ne a többi családtag hagyjon ott benneteket, hanem ti hagyjátok ott őket.


Otthon egyedül maradással nincs problémája?


Erre az esetre is lehetne alkalmazni a tipik szepa szabájokat: nincs elköszönés, nincs üdvözlés, ilyen esetben a kutyát vezetőre is érvényes.

2023. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!