Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutyának miért nincsenek...

Sok kutyának miért nincsenek életösztöneik? 2 méter 120 kg vagyok miért ront nekem egy tacskó?

Figyelt kérdés
Sokat biciklizek és rengeteg a kutya a környéken, van hogy nekem támadnak. kis-nagy kutyák mindenki. De a nagyobb kutyákat sem értem, még egy kifejlett német juhásznál is méretben illetve súlyban is háromszor akkora vagyok, miért támad rám? Én meg egyet belerúgok aztán repül 10 métert... Vagy megfogom mikor nekem ront és eldobom. Biciklin pedig eleve nagyobb lénynek tűnök. Meg egy kis pitbull nemtudom mit gondol, mikor elkezd harapdálni hogy meg fogom simogatni ? Ha én egy agresszív kutya lennék eszembe nem jutna sokkal nagyobb súlycsoporttal kikezdeni csakúgy.
2023. febr. 8. 18:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

Gyere el egy iskolánkba rád engedek egy kutyát, ne aggódj kapsz védőruhát, megnézzük meddig lennél ennyire határozottan kemény.:)

Valószínűleg könyörögnél, hogy szedjem le rólad.Még előnyt is kapsz teszek rá szájkosarat.

2023. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Hát egy németjuhász meg egy pitbull nem is ijesztő igazán a 30 kilójukkal.

Egy nagy területőrző pásztorkutya már az, kaukázusi, kuvasz, közép ázsiai juhászok, 5xös erősségű harapásával.

2023. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

https://www.youtube.com/watch?v=X-02zxG-HvA


Igazából vannak fent sokkal durvább videók, de nincs gyomrom keresgélni. Ezek 25-40 kilós kutyák, és csak a dolgukat végzik, nem össze-vissza darálnak, szóval ez még nem vészes. Pitet vagy kájt mondjuk megnézném hogy szedsz le magadról, ha az éppen ösztönében van, és nem akar ereszteni. A kutyák java részét egyébként igen, le lehet szedni, de nem jó móka, na. És komoly sérülés árán megy csak, ha az a kutya olyan. Megölni... hát az azért nem teljesen úgy megy, hogy könnyedén lefojtom, miközben éppen szétrág. De mondom, nem esélytelen, csak nem is olyan magától értetődő, mint ahogy azt elképzelik az emberek. Amikor láttad már milyen, amikor beledolgozik egy jó kutya a fogásba, akkor nem mondod ilyen könnyen. No meg a probléma két kutyánál kezdődik igazán... na ott már nagy a baj.

2023. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%
Orosz kutyákat kerüld inkább, azoktól te is bepisilsz.
2023. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
#13 A videó amit linkeltél tanulságos és meggyőző, mégsem teszi egyértelművé, hogy a minden esetben a kutya győzne. Egyik "áldozat" sem próbál harcolni, csupán pánikszerűen menekül, akkor is, ha már a kutya földre vitte. Akinek van egy csöpp életösztöne az megpróbálja ártalmatlanná tenni a kutyát (ami csak a kutya élére árán elérhető), nem pedig epilepsziás módjára vergődni a földön. Általában mindenkin eluralkodik a pánik, és azt hiszi, hogy a kutyát meg tudja győzni a kegyelemről, ha jajgat és megadja a magát.
2023. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

15: szerintem olvasd el azt is, amit írtam. Mert ugyebár leírtam, hogy nem esélytelen. Azt viszont ne gondold, hogy csak simán pánik miatt viselkedik így az ember, merthogy mocskosul fáj ám ez. Nagyon szépen le tudja fejteni a húst a csontról még egy ilyen szimpla járőrkutya is, és ezeknek nem olyan erős az állkapcsuk, mint egy pitnek vagy egy kájnak. Utóbbiaknál konkrétan satuban vagy, és azt enyhíteni nem látsz esélyt abban a helyzetben. Vannak sajnos sokkal kellemetlenebb videók a neten, csak most inkább aludnék, nem borzonganék. Az a rossz az ütögetéssel, rúgással, fojtogatással, hogy a kutya abban a pillanatban beledolgozik a fogásba, iszonyat szenvedést okozva azonnal. Így az ember próbál kevésbé mozdulni, hogy - közvetett módon - magának ne okozzon újabb sérüléseket. Aztán amikor az adrenalin teljesen elárasztott, és már nem igazán fáj (mert kikapcsol az idegrendszer ebben), már kevés a fizikai erő az emberben. Kevés ember tud első pillanatban annyira észnél lenni, amennyire itt kell.

Lényeg a lényeg: bár egy kutyával tényleg el lehet bánni, csöppet sem olyan könnyen, mint azt a kérdező nagy arccal előadja, szóval egy komolyabb kutya az ilyet, mint ő, elég jól tudja darálni. Inkább annak van esélye egy ilyen helyzetben, aki kutyás, tapasztalt a kutyák viselkedését illetően, így jobban tud reagálni. Egy pitet ütni, rúgni vagy fojtogatni inkább vicces, mint hatékony. (és kvára nem vagyok pitpárti - félreértések elkerülése végett).

2023. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem ezt ösztönösen csinálja. Nem mérlegel,hogy kit támad meg.
2023. febr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A kicsi kutya gyors. A nagy erős.
2023. febr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"német juhász méretű kutya neked megy komolyan te aztán rúghatod győztesen biztosan nem kerülsz ki a küzdelemből bármekkora is vagy."


Pedig pont egy németjuhász támadott meg legutóbb, elkapta a kezemet, bevertem neki egyet és átdobtam a kerítésen. Ha lett volna valamennyi életösztöne akkor nem ront nekem. Egyébként 60 kilós pásztorkutyával is birkóztam már Görögországban mikor ott túráztam de az hamar feladta és elfutott.

2023. febr. 9. 08:24
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A tacskót pont arra tenyésztették, hogy lemenjen a rókalukba, és kihajtsa, vagy széttépje amit benn talál.

Ha fülét farkát behúzva menekült a róka elől, nem használták tenyésztésre az egyedet.

2023. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!