Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet hozzá szoktatni...

Hogyan lehet hozzá szoktatni egy 4-éves kutyát a porázhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok kaptam egy négy éves keverék kutyát sajnos nem tudom milyen fajta lehet de látszólag van benne egy kis pulin vér is, és az a helyzet,hogy még soha nem volt rajta póráz ,és ha rá teszek akkor lefekszik a földre megsem mozdul ,nyüszit ,meg harabgálja a pórázt ,és szeretnék vele a városba járni mivel gyönyörű egy kutya , szép hosszú selymes szőre van ,de hát sehogyan sem tudom hozzá szoktatni, azért teszem fel ezt a kérdést ,hogy segítenétek-e nekem ha igen akkor nagyon köszönöm,a kutya suli nem lehetséges,azt nem szeretném leírni,hogy miért de nem lehetséges hiába is írjatok.koszonom ha elolvastad és segítesz.

Most mondta apukám,hogy vojvodanski pulin vér van benne,meg talán labrador . remélem jól írtam



#labrador #póráz #Kutya szoktatása #Vojvodanski pulin
2023. febr. 8. 22:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
kutyaiskola
2023. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Ne az udvarban próbáld pórázon vezetni, hanem egyúttal vidd ki. Akkor elvan a szagokkal, és könnyebben megszokja a korlátot - ami ilyen módon szabadságot is ad neki.
2023. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Hány éves vagy? Kitől kaptad? Szüleidnek kellett volna utána nézni a kutyatartásnak, mielőtt rábólintanak, hogy legyen kutyátok. Na vajon miért nem lehetséges kutyasuli... Jó kis történet lesz ez is.


Mióta van nálatok a kutya?


Nyakörv van rajta, azt elviseli?


LASSAN, NAGYON lassan lehet a pórázhoz szoktatni.


Először csak tedd le a földre a pórázt, mellette játszatok, gyakorlatozzatok a kutyával, adjál neki jutifalatokat, majd ha már nem is foglalkozik vele akkor mutasd meg neki, szagolja meg, jutifalatokat adj neki közben, simizd, majd ültesd le (ha tudja a parancsot), jutifalatokat adjál neki és csatold rá, majd azonnal le a pórázt, és így először 5 másodperc, aztán 10, aztán 30 és közben folyamatosan adagold neki a jutifalatokat.


Lehet, hogy mindegyik lépés között napok telnek el, ha a kutya megijed, ugatja vagy harapja a pórázt tedd félre, és kezdd az elejéről megint.


Ha ennyire nincs hozzászokva a pórázhoz akkor jó sok idő lesz, mire sétálgathatsz vele a városban. Ez a fajta amúgy terelőkutya, nem tudom mennyire van szocializálva, de nem biztos, hogy a városi sétálgatás a kedvence lesz.


Inkább tanítsd meg ülni, feküdni, behívást, a láb melletti sétát stb. Ha olyan a mozgásigénye és intelligenciája mint a többi hasonló terelőkutyának, akkor sokat kell vele foglalkozni, játszani, feladatokat adni neki, minél több parancsot megtanítani és azokat gyakorolni, sétálni (nem a városban), kirándulni stb.

2023. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es az udvarra sem tudja kivezetni, nemhogy az utcára ha leveti magát a földre a kutya és harapja a pórázt.
2023. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
4: igen, ismerős a szitu, találkoztam sok ilyennel. Nem írta, hogy kifejezetten félős, így simán lehet, hogy a félelem maga kisebb részt ad a viselkedésébe, inkább a korlátozás miatt tiltakozik. Eddig szabadon volt az udvarban, most meg korlátozzák. Ha arra jól reagál, hogy kinyitja neki a kaput, ha ekkor felkel, hiába van pórázon, akkor hatékony tud lenni. Nyilván, ha full para a jószág, akkor nem fog bejönni, de egy próbát megér, hiszen így könnyen túl tudnak lendülni a kezdeti nehézségeken. Nyilván legyen rajta biztonságos cucc, meg éhesen vigye, és kajával, ez alap. Ártani nem tud vele. Legfeljebb nem kel fel, és nem tud kimozdulni ezzel.
2023. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

4: bocsi, most olvastam csak el jobban, amit írtál... hogyhogy az udvarra sem tudja kivezetni? Szerintem egyértelmű, hogy udvari kutya, de lehet, hogy én értelmeztem rosszul.


Kérdező: próbálkozhatsz először flexivel is, szabadon kiengedve, ezt persze csak az udvaron. Az lenne a fontos, hogy ne csalogasd annyira, ne húzogasd semennyire, akár fordulj el, viselkedj természetesen, járkálj - tőle függetlenül - pár lépést ide-oda. Próbálj úgy viselkedni, hogy ez nem egy nagy dolog. Ha pedig feláll, nagy büszke hanggal, nagy lelkesedéssel üdvözöld, laza mozdulatokkal, és kaja. Amolyan "ez a beszéd" - módon.

2023. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

1-nek írom.Nem lehetséges a kutya suli.


2-snek írom.Nagyon szépen köszönöm a tanácsot,nagyon kedvesen megfogalmaztad meg fogadom mindenképpen.


3-snak irom.

19 éves lány vagyok,a kutyát a sógorom hozta de csak így, hirtelen,azt mondta ,hogy még meg kérdez minket,hogy kell -e nekünk kutya ha nem-et mondtunk volna akkor ment volna a menhelyre.A szüleimnek is hirtelen jött kérlek ne légy ennyire elutasító ők sem tudták,hogy kutyánk lesz.Egy hónapja van nálunk a kutyus.A kutya suli azért nem lehetséges mert tőlünk 80 km körzetben nincs , és nem azért mert nincs rá pénz ha esetleg erre gondoltál/céloztál.Nyakorv az van rajta érdekes módon az nem zavarja.Köszönöm ,hogy tanácsot adtál nagyon kedves vagy egy kicsit elszomorít,hogy elég sok idő lesz mire hozzá szokik a nyakörvhoz de hát ez van türelem 😅😅 még egyszer köszi.

2023. febr. 8. 22:53
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Az eredeti tulajdonost hívd fel telefonon és őtőle meg lehet tudni hogy milyen tevékenységre vagy milyen játékra fogékony a kutyus. Városi forgalomban lehet hogy ijedős lenne vagy ugrálna összevissza, neked is bajt okozhat.
2023. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Vesszők, pontok. Mondatalkotás. Ezt már 9 évesen is tudnod kellett volna. Akkor is, ha nem célod még az érettségi sem.


Rakd rá a pórázt és hagyd, hogy húzza maga után. Mindezt nyilván a kertben. Ne ráncigáld, ne erőltesd, hanem hadd jöjjön rá ő, hogy semmi baja nem lesz attól, ha pl. rálép a pórázra vagy valahol kicsit megakad. Nyilván csak felügyelettel legyen így, eleinte többször rövid ideig. Kapjon ebben vacsorát, legyen így játék.

2023. febr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi az a "pulin"?
2023. febr. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!