Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentett kutya, ha itthon...

Mentett kutya, ha itthon vagyok jól viselkedik. Mos orvosnál voltam, ami 1 óra, felugrált minden szekrényre, mint a macskák. Erről hogy szokik le?

Figyelt kérdés
Nagyon akrobata kutya. Ha konyhába van kizárva, akkor nincs min ugrálni, csak az üres asztalra tud felmenni. Örökké a konyhába kell kizárnom? Ketten vannak, a másik soha nem csinált ilyet. Ez meg mint a tank, mindent lever, majd megrág. 😀 2 éves. Agilityre kellene vinnem, de az pont nincs itt.
2023. febr. 10. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Tudja, hogy akkor kap büntit, ha lebukik.


Érdemes valami olyan "büntit" (elég annyi, hogy kizökkentse) alkalmazni, amit messziről tudsz vezérelni.


Például egy hangszórót helyezel ki, valahová elrejtőzöl (kamerával is figyelhetsz, ha van még egy telefonod), és ha felugrik, erélyesen rászólsz.


Tudja, hogy nem vagy ott, mégis tiltást fog kapni. Ettől megszűnik majd neki a kiskapu, hogy a tudtod nélkül rosszalkodjon.


Emellett érdemes adni neki valami elfoglaltságot, hogy ne keressen magának. A Kong játékok örök sláger nálunk, elvannak velük jó sokáig :)

2023. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kamerán tudok szólni neki, de akkor vennem kell mégegy kamerát, mert ez az egy nem lát be mindenhova.
2023. febr. 10. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha egyszeruen unatkozik a kutya, a kerdezo aztan ordibalhat kameran keresztul, le fogja szarni.

Az okot kell megkeresni.

Mielott elmesz otthonrol,mindig jol faraszd le, aztan meglatod, akkor lesz-e kedve szorakozni. Ha nem, akkor meg is volt a baj.

2023. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én erre vagy a kennelt javasolnám. Főleg ha csak ritkán illetve rövid időre hagyod otthon. De legalább babaráccsal becsuknám egy szobába/folyosóra.
2023. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg a fárasztásban van valami, amit másképp kellene csinálni. Az én kutyám nyugodt, ha egyedül hagyom, pedig ő is mentett (persze, ha elpakol maga után, és ezért nem jövök rá, akkor meg zseni, csak ezt meg jó lenne tudni, mert segíthetne akkor is, amikor otthon vagyok). Szóval viccet félretéve, gondold át, hogyan fárasztod, megfelel-e a mennyiség, a fárasztás módja, lehet, hogy a mennyiség jó lenne, csak rosszul rakod össze. A szobakennel is jó lehet, hogy oda tudjon elvonulni pihenni, de ezt is tanítani kell (és ha tudja, akkor rá sem kell zárni, alapból oda fog elvonulni, ha pihenni szeretne). A két kutyát meg kár összehasonlítani, teljesen mások lehetnek, főleg, ha más életszakaszban is vannak.
2023. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Volt szoktatva folyamatosan az egyre hosszabb egyedülléthez? Ha ennyire aktív akkor lehet jobb lenne szobakennelbe szoktatni és úgy otthagyni. De egyik sem megy egyik napról a másikra.
2023. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fáraszd le előtte jól. Hátha attól jobb lesz.

Vagy keríts el neki ilyen ráccsal egy részt (folyosó erre sztem tökéletes).

De a kamerás megoldás is jó, ki kell próbálni mindegyiket, hogy lássuk mi működik.

2023. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ejjel dolgoztam , egyedül voltak. Konyhába zárva. Akkor aludt. Nincs mit rendetlenkedni ott, nem csinál semmit. Valamiért vonzza a tiltott hely, ha nyitva hagyom a többi ajtót.
2023. febr. 11. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!