Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan emberekről akik nem akarnak háziállatot, pl. kutyát, mert, hogy túl drága az eltartása és esetleg ha beteg lesz az állatorvosi kezelése, valamint úgy érzi nem tud felelősséget vállalni egy állatért?

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 16:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelem becsülöm érte.

Sokkal inkább, mint az aki bevállalja aztán fingja nincs mik az igényei és milyen felelősséggel jár az állattartás.

2023. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Ebben teljesen igaza van.


Az eltartás meglepően drága. Ha menet közben jössz rá, akkor majd nem vesz neki enni, vagy mi?

Ez van. Az állat pénzes hobbi.


A felelősség meg a másik. Igenis 20 évnyi felelősség egy kutya pl. Nem fogsz tudni nyaralgatni az első hónapokban, és végig, 20 évig gobdoskodnod kell róla mindenféle helyzetben, minden igényéről. Ez nagyon komoly elköteleződés.


A baj ott van, amikor úgy vállalnak állatot, hogy ezekre nincsenek felkészülve.

2023. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Igazuk van.


Mondjuk...igen, egyrészt kell a pénz, de azért értetlenül állok, mikor valaki egy hörcsög miatt kifizet 40-50-et. És nem lehet lebeszélni.

2023. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelem őket, igazuk van. Ha egy ember belátja hogy nem tud felelősséget vállalni egy állatért és ezért nem vesz, az egy jó dolog. Mintsem az hogy valaki úgy vesz állatot hogy nincs fix keresete, és nem tud felelősséget vállalni érte.
2023. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Azon kívül, amit #1-4 leírt, úgy ítéli meg, az ő dolga, hogy tart-e állatot, vagy nem. Tudod, vannak emberek, akik mindenbe belebeszélnek. Még abba is, ami az ő dolguk.
2023. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a normális. Aki egy hirtelen baleset vagy betegség százezres nagyságú orvosi költségét nem tudja bármikor kifizetni az eleve nincs olyan anyagi helyzetben hogy állatot tartson. Sajnos nagyon sokan kiegészítőkét tekintenek az állatra szóval eddig a gondolatmenetig el sem jutnak.
2023. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%
Tisztelem őket. Én is szeretnék jelenleg, de baromság lenne. Pénzügyileg még nem vágna falhoz, de időm nem lenne rá. Most képzeld el, hogy reggel nyolckor már elmentem, este 7-8 körül érek haza, utána még dolgozom/tanulok, majd alszom. Látott az állat max 4 órát egy nap, és akkor sem feltétlen vele foglalkoztam. Nem egy játék/hobby, hogy majd ha lesz időm, akkor, vagy elég neki a hétvége. Nem is beszélve arról, ha egy kutya. Vele le kell menni sétálni, egy nagytermetű meg ráadásul nem is fér el a lakásban kényelmesen. Emellett számtalan ok van még.
2023. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%
Bár ez lenne a norma.
2023. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Az a véleményem, hogy igazuk van.


4-5 éve két kutyám van, akiket imádok. Előtte egy csontsovány, utcáról befogadott macska volt 9 évig, de volt már olyan, hogy gyermekként a kínai előtt a cipőtartó rács alatt találtam egy törött szárnyú cinegét (?), akit miután meggyógyult, és elengedtük, ahogy kirepült, egy kör után jött vissza az akkori lakásunkba.


Sok éve mindig van valamilyen állatom. Igaz én még pénzt nem keresek, rajta vagyok az ügyön, de nem csukott szemmel jártam, hogy ne tudjam, baromi sokba kerül az is, hogy a doki egyáltalán ránézett az állatra. Most a két kutya: bajosak, sok időt elvesznek, nem 5 ft az etetésük, évente oltások, mikor baj van orvos. Ismétlem: imádom őket, hanem meg tudom érteni azokat is, akiknek ez nem fér bele türelemben és anyagilag sem az életükbe. Mert sajnos az élet zömét munka teszi ki elégedetlen összegért. Érthető, hogy 8-12 óra + utazás oda-vissza után nincs erre kapacitása, kedve. Én is utálom ezt a részét, bevallom, hogy télen, szakadó esőben, qrva hidegben vagy akár lázasan is vinni kell őket le nagy betegség idején is legalább napi kétszer (3-4x viszem le őket egy nap). Előre látom, hogy amikor állandó munkám lesz, nem megtalálnak, hogy gondozzak egy nénit egy hétig, mert senki nem vállalja az ő feltételeik szerint, én azért járok haza, hogy kuty séta, eszek, aztán kidőlök.


Nem kell mindenkinek állat. Nem érzem azt, hogy tisztelnem vagy lenéznem kéne emiatt bárkit. Ez valakinek a döntése. Ha valaki akar állatot, azt az összes felelősségével együtt tegye. Ha valaki nem akar, nincs mit firtatni, miért nem akar. Kismillió oka lehet, de nem tartozik magyarázkodással.

2023. febr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak a lovasok között is több ilyen lenne. Mindenki azt nézi hogy maga az állat mennyibe kerül, azt nem hogy egy évben az állat árának többszörösét fizeti ki normál esetben is, nemhogy akkor ha megbetegedik az állat. Akkor vállaljon valaki felelősséget egy másik életért, ha azt minden körülmények között támogatni tudja. Nem pedig úgy, hogy az állat már egy megfázásba, vagy kis sérülésbe belehal mert nincs kedv/idő /pénz elmenni állatorvoshoz, kezeltetni illetve kezelni.
2023. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!