Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nedvestáp kell a kutyának?

Nedvestáp kell a kutyának?

Figyelt kérdés

Eddig csak száraztáppal etettem a kutyám. De gondolkozok a nedvestápon. Azt hallottam róla hogy fogkövesít és hogy felesleges. Ez igaz? Ti mit ajánlotok?

A kutyám egyébként 4 éves, bull típusú keverék.



2023. febr. 13. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem kötelező, azzal eteted a saját kutyádat, amivel te szeretnéd.

Valaki csak szárazat ad, valaki csak nedveset, valaki főz neki, valaki nyerssel etet, vannak akik kevernek többféle módszert vagy mikor mit adnak.

Én mindig ugyanazt és ugyanakkor adok. 3/4 rész száraztáp + 1/4 rész konzerv összekeverve, este 7 órakor. Pont. Nincs változás, nincs katyvasz, nincs hiszti, nincs kunyermálás.

2023. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen tudom hogy azzal etetem amivel akarom, csak nem tudom hogy melyik jobb e: ha csak száraz, vagy keverve. De valószínűleg keverve lesz majd.
2023. febr. 13. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi a legjobb, vitatható.

Mindenki más nézetet vall, valaki szerint a kutyának nyers hús való, valaki szerint meg azzal akár meg is ölheted.

Valaki szerint a száraztáp rákot okoz, valaki szerint meg az a legteljesértékűbb minden kutyának.

2023. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

En nasinak adok neki alusat.

Rakenve es lefagyasztva lickimat-en, kongba belekenve, meg van meg neki 2-3 ilyen nyalogatos jateka, azokra/ba teszem.

Kb heti haromszor kap es jo sokaig elszorakozik ezekkel. Alapvetoen meg szarazat eszik.

Nem maga a nedves fogkovesit egyebkent, hanem az, ha a kutya csak puha kajat eszik (legyen ez neki fozott etel vagy konzerv, alus, akarmi) es gyakorlailag alig rag. Ez szokott a baj lenni.

2023. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2023. febr. 13. 17:24
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Mi nyershúst adunk neki, illetve konzervet.

Száraz tápot nem eszi, több fajtát próbáltunk már.

2023. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
72%
Ajánlatos.
2023. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én heti 1x adok nekik jó minőségű konzervet, az 2-3 napig kitart. Főként tápot esznek, de én se szeretnék csak és kizárólag müzlin élni :D van hogy tojást vagy natúr joghurtot teszek pár kanállal a tápra, imádják és egészséges is
2023. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Ezt jó hallani.
2023. febr. 13. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de ha szeretnél adhatsz. Én csak szárazzal etetem, viszont tanuláshoz jutalomfalatnak mindig valami extra finom van. Főtt máj, sült csirkebőrke.... Régebben sajt is, de azt már inkább nem, olyan rohadt drága lett. :D
2023. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!