Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jelzi ha ki szeretne...

Miért nem jelzi ha ki szeretne menni pisilni?

Figyelt kérdés

14 hetes szuka kutyusom van, 2-3 óránként viszem ki pisilni, viszont ígyis nagyon sokszor előfordul, hogy bejövünk és félóra/óra múlva bepisil. Tudja hogy rosszat csinál, meg hogy nem szabad mert fülét farkát behúzza, de egyszerűen nincs meg benne az hogy menjen az ajtóhoz és jelezze, hogy ő menne ki.

Ha kimegyünk tudja, hogy na most pisilni kell, olyankor mindig nagyon dicsérem is, viszont ha bennt végzi a dolgát akkor a leszidást is megkapja.

Első kutyusom, ezért kérdezem, hogy mit csinálhatnék másképpen?

Félre ne értsétek, tudom hogy kicsi még a teljes szobatisztasághoz, a kérdés, hogy hogyan érjem el hogy jelezzen.



2023. febr. 14. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi idősen ez még nagyon bőven normális. Még kicsi a hólyagja, nem elég fejlett az idegrendszere.


Hord le rendszeres időközönként. Ha lent végzi a dolgát dícsérd meg nagyon. De ha fent akkor se szidd le.


Alternatívaként van a kutyapelenka. Sokan nem szeretik, de nekünk bejött.


Az még hónapokig tart, hogy teljesen szobatisztává váljon.

2023. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

A szobatisztaságra szoktatás pont úgy történik, mint a gyerekeknél: vannak balesetek. Nem tudja, hogy rosszat csinált, azt tudja, hogy ilyenkor megszidod, azért húzza be fülét-farkát.


Ez ilyen sajnos, továbbra is vidd le sűrűn, össze fog kapcsolódni előbb-utóbb (nem pár hét alatt), és magától fog jelezni (nem feltétlenül azzal, hogy az ajtóhoz megy).


Ha körbejárkál, szaglászik, az is egy jel.

2023. febr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Először én is kutyapelenkát szerettem volna, de több ismerősöm is mondta,hogy aztán nagyon nehéz volt átszoktatniuk a fűre mert utána csak a peluson volt hajlandó a kutyájuk elvégezni a dolgát. Én ezt nem szerettem volna ezért nem pelusozunk.
2023. febr. 14. 09:13
 4/11 anonim válasza:
14%
Esetleg alom?
2023. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Miért szidod le? 14 hetes, a hólyaürítés nem akaratlagos még nála, ráadásul kicsi a hólyagja.


Ezzel csak azt éred el, hogy szorongani fog. Ha fél éves korára se stabilan szobatiszta, akkor aggódj.

2023. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem szabad leszidni. Vidd ki két óránként.

Ő csak egy 14 hetes kiskutya, egy csecsemő sem szól előre hogy pisilnie kell. És nem szidod le érte ha pisil....

2023. febr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A leszidást ne úgy értsétek, hogy össze vissza van verve vagy üvöltözve van vele:)

Határozottan rászólok hogy nem szabad és ennyi

2023. febr. 14. 09:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

". Tudja hogy rosszat csinál, meg hogy nem szabad mert fülét farkát behúzza"

Nem tudja, hogy rosszat csinál. Csak érzékenyen érinti, hogy szidást kap olyanért, amiről még nem tehet.

Bent pisilés---némán feltörlöd.

Kint pisilés- ováció, dícséret a köbön.

Mire képes lesz irányítani a hólyagját, szobatiszta lesz.

Az ajtónál jelzés nem megy minden kutyánál. Van, amelyik hamar felfogja, hogy az ajtó jelenti a kimenést. Van, amelyik sosem fog jelezni.

Felnőtt korában pedig a legtöbb kutya már képes kivárni, hogy kivigye a gazdi .

2023. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
3. Nálam is ez volt a probléma, hogy kint volt a kutya a kertben de bejárt a pelusra pisilni. Ezt úgy oldottam meg, hogy kiraktam a kertbe a pelust és 2 nap alatt már az sem kellett, mert megszokta, hogy csak a kertben van pisilés.
2023. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Vajon a 4 honapos kisfiam miert nem jelez meg, ha pisilnie kell?

Na kb ez egy ilyen kerdes 🤣🤣

Nem szoktam a kutyakat emberhez hasonlitani, de mondjuk ez az az eset, amikor siman lehet. Egy gyerektol se varod 2-3 eves koraig, hogy jelezzen.

Egy kutyatol se elvarhato az elejen, de

amugy hozzatennem, hogy nekem 2 kutyam van, az egyik jelez, ha ki kell mennie, a masik pedig nem, es mar 8 eves.

De o is szobatiszta, nyilvan, csak nem acsorog az ajtoban, ha ki akar menni, hanem megvarja amikor en kiengedem a kertbe vagy setalni megyunk.


Es erdekes, hogy egymastol se tanultak el a viselkedest, pedig azt gondoltam, hogy majd akkor mindketten jelezni fognak, de nem :D


Lesznek meg balesetek boven, erre fel kell keszulni, de amugy meg jol haladtok, igy kell ezt csinalni, gyakran ki kell vinni a kutyat, jutalmazni, aztan csokolom. Szobatiszta lesz, nyugi, de legyel turelmes :)


Ja igen, hogyan erd el hogy jelezzen? Oszinten? Passz. Lehet ha megkerdezel egy trenert, akkor tud ra modszert mondani, de nekem az eddigi 4 kutyambol 2 jelzett csak, nem tanitottam nekik.

De az osszes szobatiszta volt, nem a jelzesen mulik.

2023. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!