Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák kb. hány év múlva...

Kutyák kb. hány év múlva jutnak el az evolucióban arra a szintre, hogy beszélni tudjanak?

Figyelt kérdés
Elvégre emberi közegbe vannak, beszédet hallanak minden nap
2023. febr. 15. 18:12
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim válasza:
100%
Szerintem nem valószínű, hogy emberi szavakkal fognak tudni kommunikálni, viszont már vannak ilyen eszközök amikkel megtaníthatod őket a beszédre, persze nem fognak beszélni, hanem gombok segítségével, mivel tudják melyik gomb milyen hangot ad ki (melyik szót mondja ki) ezért el tudja mondani pl hogy "éhes vagyok" "séta" vagy "játszunk" (az eszköz neve ha jól tudom fluent pet) és természetesen ezzel más háziállatok is megtanulhatnak valamilyen szinten beszélni, nem csak kutyusok
2023. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok, beleértve a kutyákat is, nem fejlődnek evolúciós szempontból konkrét célok elérése érdekében, és nem tudják magukat "fejleszteni" egy adott irányba. Az evolúció egy hosszú folyamat, amely során az egyedek genetikai változásai generációk során felhalmozódnak, és a fajoknak olyan tulajdonságokat adnak, amelyek jobban alkalmassá teszik őket a környezetükben való életre.


Az állatok kommunikációja különböző formákban zajlik, azonban nem jellemző rájuk a beszéd, mint amilyet az emberi nyelv használ. Az állatok hangjai, testtartásai, mimikája és egyéb viselkedési jelek segítségével kommunikálnak egymással és az emberrel.


A kutyák nagyon intelligens és érzékeny állatok, és képesek megérteni és reagálni az emberi nyelvre és viselkedésre. Azonban a kutya beszédre való képessége kizárólag az emberi fantáziában létezik, és nem várható, hogy az evolúció során ilyen képességgel rendelkező kutyák jöjjenek létre.

2023. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
98%

Ha eleg kozel allsz a kutyadhoz,a tesbeszedebol erted a mondanivalojat. Meg mindig tudod,h neki mi a velemenye az adott sziturol.


Az en kutyam (amstaff) sokkal megfontoltabb ,bolcsebb es konfliktuskerulobb nalam. Sokat tanulok tole a bekerol es nyugalomrol.

2023. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Mibol veszed hogy oda tartanak..
2023. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
Sztem soha.
2023. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy pár év múlva, hanem pl. 5000 év múlva
2023. febr. 15. 20:30
 7/59 A kérdező kommentje:
És azért tartanak oda, mert a beszélő ember mellé kerültek
2023. febr. 15. 20:30
 8/59 anonim ***** válasza:
32%
Csányi Vilmos szerint kb. 50 év múlva fognak beszélni.
2023. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
98%
5 ezer év nem sok idő evolúciós szempontból, pár millió év biztosan kéne neki.
2023. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
92%
soha.
2023. febr. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!