Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy szokatlanul agresszív...

Ha egy szokatlanul agresszív felnőtt fekete farkaskutya rátámad az emberre és ezért megmérgezték az agresszív állatot,abból lehet valami komolyabb ügy is vagy csak kutyabíróság?

Figyelt kérdés

2023. febr. 16. 06:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

Kutyabíróság? Az meg mi?

Persze, hogy lehet kokolyabb ügy is! Ha bebizonyítható a mérgezés akár le is csukhatnak érte! Sajnos azomban ritka, én nem is hallittam ilyen esetről, hogy valaki e miatt megapta volna ami neki jár.

Én csak simán ugyan azt etetném meg azzal aki állatokat mérgez. Sunyi, aljas és elveteműlt ember az ilyen!

2023. febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem a támadás miatt fordult "kutyabírósághoz" a sértett? Miért maga intézi az ilyesmit, nyilván a támadó kutya ellen köteles fellépni a hatóság. Elsősorban a gazdája ellen persze.
2023. febr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
12%
Hitetlenek állata!
2023. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen mindegy, mi az elözmény, egy kutyát megmérgezni büntény.

Ha bajod van a kutyával, akkor jelensd fel a gazdáját, de ne a szerencsétlen állatot kínozd halálra.

Emellett igen komoly büntetésre számíthatsz egyrészt a mérgezés, mitnt állatkínzás miatt, másrészt "vagyonrongálás" miatt, mert egy értékes vagyontárgyat tettél tönkre.( Ilyen szempontból az állatok vagyontárgynak tekintendök.)

Szóval ki kell fizetned a bírságot az állatkínzás miatt, ki kell fizetned a kutya értékét, plusz a gazdának kártérítést a vesztesége miatt, és adott esetben még priuszod is lesz

2023. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
Meg kell erősítenem előző válaszolónak az igazát, még ha hitetlen gyaur ő is.
2023. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Ugyanmár minek az agresszív kutya ? Megtámadott valakit...hagyj aludjon!
2023. febr. 16. 08:14
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
5-ös: miért lennék gyaur? (a 4-es voltam) Ha netán a vagyonrongálásra vonatkozna, ez a hivatalos, jogi megfolgamazás, nem az érzelmi hozzáállás.
2023. febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanmár, minek írastudatlan ember? Hadd* aludjon! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2023. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
Kutyabíróság? Az ahol csak csaholnak. Nem?
2023. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
Ûdv! A kutyàt nem szabad megmérgezni! Viszont a gazdàjàt be lehet perelni!
2023. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!