Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le róla...

Hogyan szoktassam le róla hogy ne kergesse?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Össze költöztünk párommal. Neki van három felnőtt macskája nekem meg egy felnőtt csivavám. A két cicával nagyjából kijön de van egy félősebb aki ha megindul a kutya elkedzi kergetni, hiába szólok meg se hallja. A macska nem ver neki oda mert menekül. Szerintem a kutya nem tart tőlük pedig kisebb. 5 napja vannak együtt. Szüleim is nevelték ezt a kutyát, eléggé félre. Hogyan tudnám megnevelni, változtatni ezen? Utcán is ugat mindenkit. De a legfőbb gond most a cicák. A jutalom falatot nem igazán eszi. Köszönöm a segítséget!

2023. febr. 16. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Őszintén? Én nem látok esélyt változásra.


Soha nem találkoztam még nyugodt, kedves csivavával. Szerintem ez a vérükbe csörgedezik, hogy mindent és mindenkivel morogjanak.

2023. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Faszt van a verukben, csak a gazdak 90%-a nem ert hozza, mert alabecsulik a csivavakat, csak picike plussmacinak gondoljak, akit nem kell nevelni es szocializalni.

Itt is ez tortentik, az utcan se tud viselkedni. Pedig kepes lenne ra, megfelelo nevelessel.


Menjetek kutyasuliba kerdezo es otthonra meg hivjatok egy trenert, aki megfigyeli a kutya es a macskak viselkedeset, igy tud segiteni.

2023. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Forduljatok trénerhez még most!

Előzővel egyetértek egyébként.

2023. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, miért csak most jut eszedbe elkezdeni nevelni azt a szerencsétlen kutyát? Eddig miért nem voltál hajlandó foglalkozni vele? Kitalálom, mert csak divatcikknek kellett a kutya.


Miért nem evidens, hogy ha te már lusta és trehány voltál ahhoz, hogy neveld azt a kutyát, akkor most elvidd egy kutyaiskolába?

Egyébként csak mondom, van egy mondás, hogy addig tart kimenni az erdőből, ameddig befelé mentél. Ha évekig csesztél a kutyára, akkor ne várd, hogy napok-hetek-hónapok alatt helyre jöjjenek a dolgok.

2023. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
51%

- Bodri, te kergetted tegnap a macskát?

- Tekergette a rosseb! Meg se tudtam fogni.

2023. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!