Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutya gazdik, mennyir...

Kistestű kutya gazdik, mennyire ugatós a kutyátok? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdem.


Nekem csivavám és tacskó keverékem van, mindkettő ugatós :D előző kutyám valószínűleg csivava - tacskó keverék volt, ő csak akkor ugatott ha csengettek, séta közben soha, csendes kutya volt



2023. febr. 16. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem uszkárom van, nagyon vokális kutya. :) Itthon nem ugat, csak dünnyög, nyüsszög, csipog, mindent hanggal igyekszik kifejezni. Séta közben viszont ugat is és morgolódik. :D Érdekes, előtte is uszkárom volt, szerintem egész életben kétszer ha hallottam ugatni...
2023. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Én megtanítottam a kutyám, mennyire ugasson. Nem egy nagy kaland.


Pulim van. Kb. egy falevél nem tudott úgy lehullani, hogy nem ugatta meg. Én meg bármire felébredek, szóval találni kellett rá valami megoldást.


A megoldás, (nem túlzok!) 4-5 alkalom, alkalmanként 20 másodperc! rászólás, fegyelmezés... volt!

Az utolsó alkalom, amikor "rászóltam" a fölösleges ugatásért, az annyi volt, hogy 1-szer(!) rákoppintottam bentről az ablakkeretre.

Ennek kb. 8 éve. Azóta csak akkor ugat intenzíven, ha hozzánk jön valaki.

2023. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Francia buldog. Szinte alig ugat.
2023. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nincsen kutyám,de az egyik családtagomnak Jack Russel terrier kutyája van.Borzasztóan ugatós és panelban is van ráadásul.Minden apró dolgot megugat pl elektromos fogkefe,porszívó, hajszárító, fésű,idegen dolgok, lépcsőházban sétálnak,idegenek,ha nem vele van foglalkozva akkor is ugat.Nagyon éles és idegesítő hangja van,rendesen bántja az ember fülét.
2023. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Menhelyről örökbe fogadott mudi-foxi-nj keverék. Eddigi 10 éve alatt, amit nálunk töltött, 1x vakkantott, amikor beszólt a paterdának.
2023. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van kicsi, közepes és nagytestű is. Egyik sem ugatós, mert rájuk szólok. Megtanulták, egy mukkanás és már szólok is. Nem ugatnak.
2023. febr. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
8-9 kg körüli kutyám van, border collie jellegű keverék, fajtamentéstől örökbefogadott, nem ugatós, szokott ugatni, de ritkán, első évben nem is hallottam a hangját.
2023. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bichon Bolognese. Nem sokat ugat.
2023. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bár eltelt majdnem egy év, de válaszolok.

Nekem tacskó keverékem van, ő nagyon csendes kutya. Nagyrészt a házban tartózkodik, de csak nagyon indokolt esetben ugat. Kint az udvaron egy kicsit hangosabb, de ott sem viszi túlzásba, az utcán meg megint csendben van. És nem tanítottuk, hanem ő eleve ilyen csendes.

jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!