Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász mennyiért...

Kaukázusi juhász mennyiért lehet venni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 13:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Mint általában más nagytestű törzskönyvezett kutyát: úgy 150.000 körül.
2010. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
36%
Az hülyeség,40,50 től kezdődik egy minőségi törzskönyvezett
2010. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%
Megnézném én azt a "minőséget", amit 40-ért adnak!
2010. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
én 40-et nem adnék kutyáért
2010. okt. 5. 16:26
 5/29 A kérdező kommentje:

nekem jó kutya kell és olcón

törzskönyv nem számít

2010. okt. 5. 16:26
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Ha 40-et se lennél képes érte kiadni, akkor nem is kell neked kutya! Tudod te mennyit eszik egy kau?? Az oltásokról meg stb. nem is beszélve... Az oltásai is közel 40, de gondolom neked az se fontos...
2010. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

szóval ha nincs 40 ezrem akkor már nem is lehet kutyám?

így értetted?

az oltásokkal nem lesz gond meg van annyi, és olyan maradék ami jó egy ilyen kutyának, húsféleségek

2010. okt. 5. 20:22
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

"nekem jó kutya kell és olcón

törzskönyv nem számít" - ezt írtad!

Nem azt mondom, hogy azért, mert nincs annyi pénzed ne legyen kutyád! Hanem arra akartam kilyukadni, hogy olyan nincs, hogy jó kutya olcsón! Van szaporított kutya olcsón, aminek sajnos elég nagy a valószínűsége, hogy beteges lesz diszpláziás, ideggyenge stb... Nem mondom, hogy nincs kivétel, de elég nagy szerencse kell hozzá! És van kutya tenyésztőtől, náluk kevesebb az esély a betegségekre, persze itt is előfordulhat, de sokkal, de sokkal kevesebb rá az esély, viszont ezt meg kell fizetni. Gondolom nem fogsz rám hallgatni, de én főleg egy kaukázusinál javasolnám, hogy nagyon megbízható tenyésztőtől legyen! És inkább várj egy kicsit amíg tudsz összegyűjteni rá egy kis pénzt (én is gyűjtögetek már egy ideje). Nem akartam bunkó lenni, se megbántani, de azért gondold át amit írtam!

2010. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

"szóval ha nincs 40 ezrem akkor már nem is lehet kutyám?"


Így van! Látod, tudod te! Mint ahogy nekem sincs százmillióm, így nem lehet villám a Rózsadombon. Ez mindig is így volt, nem friss találmány, és majdcsak túlélem valahogy. De az sem teljesen igaz, hogy ne lehetne kutyád, hiszen lehet, csak az igényeidet igazítsd a lehetőségeidhez! Kaphatsz ingyen is egy idősebb kaukázusi keveréket fajtamentőktől vagy menhelyről, de ha türelmes vagy, akkor akár egy kau keverék kölyköt is kivárhatsz. De attól, hogy a kutya ingyen volt, még ugyanannyit eszik, ugyanannyiba kerül az állatorvos meg úgy áltlában az ellátása, mintha 150.000-ért vetted volna. Ha meg előáll a nagytestűekre jellemző diszplázia, akkor az igencsak zsebbenyúlós dolog, egy DP műtét 200.000-nél kezdődik. Ezért mondom, hogy ha korlátozottak a lehetőségeid, akkor fogadj inkább örökbe menhelyről egy kistestű kutyát. Az is lehet beteg, vagy diszpláziás, de egy kistestűnél a diszplázia is ritkább, vagy ha van is, akkor sem jelentkezik annyira durván, mint egy 70-80 kilós kutyánál. Ráadásul a gyógyszerek is ttkg-ra mennek, tehát minél kisebb a kutya, annál olcsóbb a gyógyszerezése is.


Vagy fogalmazhatnék úgy is, hogy nekem ingyen sem kellene 4000 köbcentis sportkocsi, mert a tankolására sem lenne pénzem, nemhogy az egyéb járulékos költségekre!

2010. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

utolsó előtti, köszönöm a tanácsod, és inkább örülök hogy írtál

második pedig nem szimpatikus a rózsadombjával, mivel én nem lehetetlent kérek

de abban biztos vagyok, hogy ugyanúgy megbetegszik a tenyésztős kutya is mint akármelyik, és ugyanúgy elkell vinni dokihoz, akkor elviszem. Én szerencsére még életembe nem láttam diszpláziás kutyát, pedig az egész városba majdnem mindenkinek német juhásza van, és mindenki ismer mindenkit a városba

nekem nem kell, hogy tenyésztő legyen, csak hogy jól tartsa a kutyáit, és biztosan találok olyat, ami nem tenyésztőtől van, de mégis szebb, mint némelyik 100ezer forintos kutya

2010. okt. 6. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!