Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a kutyám...

Mennyibe kerül a kutyám ivartalanítása? És ha nem ellik, lesz-e baja ha nem ivartalanítom?

Figyelt kérdés
Nagytestü kutya Veszprém megye
2010. okt. 5. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hallottam, kb. 20-25 ezer ft. De nem biztos hogy pontos az ár :D Ivartalnítani mindenképpen fontos, szuka kutyákat elvileg az első tüzelés előtt 6 hónapos kortól már lehet, és így egy csomó betegséget megelőzhetsz, ha ivartalanítod. Ivartalanítva sokkal kisebb, minimális az esélye, h pl. emlődaganata vagy ilyesmije llegyen a kutyádnak. És gondolom ha nagytestű, akkor a krtben tartod, ha tüzel akkor a kan kutyák beszökhetnek hozzá. Sokan állnak az ivartalnítás mellett. Meg, ha véletlenül kiskutyák lesznek, 2 hónapig neked kell etetni, férgteleníteni, gondozni őket, utána meg ne is biztos, h találsz nekik gazdát.
2010. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 30ezer körül. /Szegeden két éve volt 27ezer 27 kilós kutya/. Esetleg érdemes várni egy ivartalanítási akciót, ősszel szokott lenni. Ha nem ivartalaníttatod fennáll a veszélye a gennyes méhgyulladásnak, illetve a méh-és emlőráknak.
2010. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Árat sajnos nem tudok, de semmi baja nem lesz, ha nem ellik, és úgy ivartalaníttatod.

Egy ismerősöm leellette egyszer a terrierjét, mert hogy az szerinte "kell". Az azt követő 2 évben átestek egy méhgyulladáson, és egy emlőrákon, ezt követően lett ivartalanítva. Tényleg sokat segített a szülés...

Hosszú távon megtérül, mert szuka kutyáknál nagyon gyakori sajnos hogy az ivarszervek begyulladnak.

Én csak javasolni tudom az ivartalanítást!

2010. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!