Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Habos, véreset hány a kutya,...

Habos, véreset hány a kutya, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 nappal ezelőtt kezdődött minden. Március 3-án lesz 1 éves a szuka tacskóm. 2 napig keverve adtuk neki a kölyök tápot a felnőttel, utána már csak felnőtt tápot kapott 2 napig, rá következő nap éjszaka véreset kakilt. Reggel egyből hívtuk az állatorvosunk akinek első kérdése volt, hogy nem e történt táp váltás mire mi mondtuk, hogy de. Mondta hogy akkor azt felejtsük el és pár napig diétázzon a kutya. Főtt rizs, főtt csirke és főtt sárgarépa legyen a menü. Tegnap még nem is volt ezzel baj, megette. Ma reggel és délben sem volt gond, viszont az vacsora adagját kihányta. Ezután hányt még egy keveset. Kis szünet, aztán elkezdett rózsaszín habosat hányni. Megszagoltam, határozottan vér szaga volt. Nagyon sokat hányt, olyan 5 alkalommal az este folyamán. Nem találta a helyét, látszott hogy nincs jól. Most elaludt de közbe-közbe megébred és folyamatosan morog a hasa. Ennyire tönkretette volna a felnőtt táp a bélflóráját? Valami más állhat a háttérben? Rettenetesen félek, de soproni vagyok, itt nincs éjszakai ügyelet. Reggel 8-nál előbb nem fogok tudni kontaktba lépni állatorvossal. Valakinél volt hasonló tapasztalat? Bármi segít, mert jelenleg megöl az aggodalom.

2023. febr. 22. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Soproni dokik is a tagjai, persze csak ha a szabályoknak megfeleltek: [link]
2023. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Helyettesítő kollégánk a hívását 23 óráig tudja fogadni. Az ezután felmerülő sürgős problémák megoldása végett a Szombathelyi Állatkórház 0-24 óráig tartó ügyelete vállalja állatorvosaink helyettesítését. Sajnos a városi ügyelet már 21 órától nem fogadja a betegeket, akiknek az ellátása olyan fizikai és mentális terhet rótt ránk, amit nem tudunk a továbbiakban vállalni. Ezért megállapodtunk a szombathelyi kollégákkal, hogy 23 óra után fogadják a súlyos, sürgős ellátást igénylő ügyfeleinket: 003694310034, vagy www.allatorvos-szombathely.hu"

Forrás: [link]

Nem tudom, hogy így van-e, de szerintem hívd fel őket!

2023. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Túl gyorsan váltottál tápot. Nem tudom, hogy a hányást az okozza-e, de tápot váltani sokkal lassabban, fokozatosabban kell. Pl. 2-3 napig 80-20 arányban kell keverni a régi és új tápot. Aztán pár napig fele-fele arányban, majd pár napig 20-80, és utána, tehát 1-2 hét után mehet csak az új táp. Nem 2 nap után. Ezért kell tájékozódni, mielőtt valamit csinálsz. Remélem eljutottál vele dokihoz és hamar rendbejön a kutyi🙏🏻
2023. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na mi tortent kerdezo? Mi baja a kutyusnak?
2023. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Naaa? Mi van vele?
2023. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt a vér a probléma, sok hányás ugyan okozhat vérzést, de lehet más baj is. Nem nyelhetett le valamit, ami felsértette belül bárhol? Akár séta közben? Vannak olyan barmok, akik szöges falatkákat szórnak el az utcán. Én nem telefonálnék a dokinak, hanem vinném egyből.
2023. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a kutyával?
2023. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!