Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha kutyasétáltatásná...

Normális, ha kutyasétáltatásnál egy kutya morog, ugat az emberekre?

Figyelt kérdés

2023. febr. 24. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
51 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen neveletlen kutya esetében alapeset!
2023. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül neveletlenség, lehet reaktív is a kutya.
2023. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális, legalábbis szerintem. De lehet a kutya mást gondol...
2023. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Van egy erős gyanúm, hogy reaktív kutyáról van szó. Egy ilyen kutya nevelése rengeteg belefektetett energiát és munkát igényel. Mentett kutyáknál elég gyakori probléma. Reaktív kutya nem egyenlő a neveletlenséggel és nem is a gazda miatt alakul ki. Korábbi trauma, rossz élmény, szocializáció hiánya, rossz genetika stb.
2023. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem ki kell idomítani.
2023. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Egyáltalán nem normális. Legtöbbször kistestűek ugatnak,morognak a póráz végén. Teljesen neveletlenek. Amikor ugat,morog pl egy bolognese,yorkie, direkt szoktam figyelni,hogy bünteti-e a gazda ezt a viselkedést.

Az esetek 100%-ában, amiket én láttam, semmilyen retorzió nem követte ezt a viselkedést!


Én megtanítottam annam idején a térdig érő kutyámnak a néma sétát. Alap. Szerintem.


De sajnos sok gazda sz.rik rá, vagy egyszerűen képtelen nevelni. Sajnos.

2023. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem normális, a kutyát emberi közösséghez, emberi társasághoz kell szocializálni.
2023. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha a kutya nincs nevelve, szocializálva, akkor igen. De amúgy nem.
2023. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem normális.A szomszédban is ilyen kutya van (panelban élek) mindig ugat és morog az emberekre,de harapni soha nem harapnak meg,mert nagyon félős.Sajnos ő azért ilyen,mert nincsen eleget sétáltatva és a nevelés se megfelelő.
2023. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

NAGYON nem ok!


Nekem komoly összetűzésem volt a bokázó kistestü panel-kutya miatt.


Támadó gesztusok, morgás ugatás, közvetlen közelről vicsorgás... mindezt ugy, hogy nem áll meg, megy az emberre. Hiába hagyod figyelmen kívül, kísér.


Van 1.5 km-re rendes erdős-parkos-tanösvényes rész, valahogy csak a házak előtt lévő pórazra kötelező táblák között tud a szegény kutyus kikapcsolódni.

És a gazdája, egy hölgy még velem üvölt, hogy haladjak tovább, amikor bokázik a kutyája.

Ilyenkor ő vajon állatvedőnek gondolja magát?

2023. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!