Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Border Colliet, hogyan...

Egy Border Colliet, hogyan lehet lefárasztani, hogy meg legyen minden nap a számára szükséges mentális és fizikai munka is?

Figyelt kérdés

Hétköznaponként dolgozom (mint szinte mindenki más) ezért napközben nem vagyok otthon. Azonban lenne egy nagy füves terület ahol tudd játszani.


De mit kéne vennem neki, hogy nap közben egyedül is el legyen és ne unatkozzon. (a féltucat birka nem opcionális és más mennyiségű birka vagy egyéb terelendő állat sem)



Egyenlőre még nincs kutyám és aggaszt, hogy hétköznaponként nem tudnék annyit foglalkozni egy ilyen kutyával amennyit igényelne. De gondolom másoknak is van ilyen fajtájú kutyája akik szintén nap közben a munkahelyükön tartózkodnak és mégis megtudják valahogyan oldani. Ezért gondoltam megkérdezem, hogy milyen megoldások lennének.



2023. febr. 27. 08:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Aludni/pihenni fog míg nem vagy otthon, bármit is veszel neki. Egy kutya alvásigénye kb 16 óra, szóval ez teljesen rendben van. Munka után kell foglalkoznod vele, tanulni, sportolni, sétálni... Ezt nem lehet megúszni.
2023. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Meddig szoktál dolgozni?
2023. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Semmit. Egyedül ne foglalja el magát, mert baromira balesetveszélyes. Birkával meg főleg nem! A gondolat ois nevetséges és felháborító, hogy egyedül legyen a border a birkák mellett.


Reggel felkelsz és elmész vele sétálni, dolgozni. Délután hazaérsz és dolgozol vele. Hogy milyen sportot, agilityt, obedet, frizbit, mentőkutyázást, dd-t, terelést, szinte mindegy.


De az írásod, hozzáállásod alapján fogalmad sincs a kutyákról. Sosem volt még kutyád, igaz? Ha ennyire nem vagy képben, ne bordert (vagy bármilyen munkakutyát) akarj tartani!

2023. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

#3 Nagyon bunkó vagy és hülyeségeket írsz.

#1-nek van igaza.

Ha munka előtt és után foglalkozol vele aktívan, akkor jó.

Lehet sportolni vele hétvégenkénz, hétköznap pedig te magad taníthatod otthon és mehetsz vele futni, frizbizni, labdázni, közben parancsokat gyakorolni vele.

Egy kutya sem robot, nem igényelnek napi 8 óra munkát, mikor az még a legtöbb embernek is megterhelő.

Ráadásul a kutyák ma már nem olyan munkára vannak, mint régen, ma már sokkal inkább kedvenc, társ szerepet töltenek be.

Bőven elég lesz neki délután/este vacsi előtt 2 óra aktív foglalkozás, tanítás, mozgás, játék.

2023. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
"Ráadásul a kutyák ma már nem olyan munkára vannak, mint régen, ma már sokkal inkább kedvenc, társ szerepet töltenek be" Szép ez az álomvilág de border collienál ilyen nincs hogy egész nap otthon van, vacsi előtt leviszed egy órára aztán bealszik. Meg lehet csinálni vele, csak brutálisan viselkedészavaros és kontrollálhatatlan lesz. Helyi kutyás közösségben legalább 3 ilyen agybeteg colliet ismerek akit elengedni alig tud már a gazdája mert nincs lefárasztva aztán amikor lehozza teljesen kikel magából, emberre-kutyára ráront mint a dúvad, harapott is már meg más kutyát. Akinek nincs ideje FOGLALKOZNI vele, ami nem egyenlő a napi sétával, az könyörgöm ne vegyen ilyen kutyát csak azért mert trendi meg aranyos.
2023. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

ma 10:50

Az általad leírt viselkedés nem a fárasztás hiánya, hanem a gazdák nem megfelelő nevelése miatt van.

Nem olyan alomból kell választani kedvencnek, ahol munkára, versenyzésre kihegyezett vonalakat használnak.

2023. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, nincs bordered ugye? Sőt, gondolom a fajtával eddig csak fotón találkoztál, igaz?
2023. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Én ismerek egy csomó bordert a környéken. Kicsit túl vantolva, hogy hú de mennyire mozgésigényesek. Hát nem jobban mint mondjuk az én uszkárom. És tök jól nelvet, kigyensúlyozott kutyák.

A kutyám egyik legjobb barátja egy border, sokat sátálunk/kirándulunk együtt. Neki a napirendje: Reggel 8 körül egy 30-40 perces séta, labdázással, este oedig egy 1.5-2 órás séta. 1-2 hetente valami kirándulás, és járnak suliba heti egyszer valamilyen foglalkozásra. Épp ezt csináljuk mi is az uszkárral...

2023. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Nezd, arra, hogy a kertben szaglasszon a kutya, meg napi egyszer 30 percre kividd setalni, nem border colliet kell venni, hanem egy idosebb menhelyit, aki mar nem porog a fejen annyira es nem igenyli a rengeteg foglakozast.


8-as, te meg konkretan napi 2,5+ ora setarol es labdazasrol irsz! Szamold mar ki akkor, ha egyszer leirtad, hogy ez valojaban tok sok ido, es ennyi eleg is lehet ahhoz, hogy a kutya nyugodt legyen. 😆

Emelle heti egy kirandulas es heti egy sport valahol eleg, igen. De ha ezek utan te leirod, hogy ez nem szamit sok foglalkozasnak, megeszem a kalapom. Szerintem az. Szoval nem kene csodalkozni, hogy a kutyak nyugodtak. 😳


Mondjuk a kerdezo persze nem irta, hogy napkozben es hetvegen mennyi ideje lenne.

2023. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

8 vagyok. Nekem ez nem tűnik soknak komolyan. :) Mindig is ennyit folalkoztam én is a kutyáimmal, szerintem ez tök alap, azt nem tudom elképzelni hogy kevesebb legyen. Max akkor ha mondjuk mopszot tart az ember... Csak azért írtam le, hogy azért látszódjon, hogy nem kell egy életet rááldozni egy borderre, mert sokan úgy adják elő. Csak napi néhány órát...

És igen, a kérdező nem írta hogy mennyit tudna vele foglalkozni munkaidőn kívül, leht hogy ennyi neki is simán belefér, ezért nem értrem hogy miért lett lehordva.

2023. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!