Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól gyakorlom az alábbi...

Jól gyakorlom az alábbi módokon a falkavezérséget?

Figyelt kérdés
Mindig én eszem a kutyus előtt, előbb megyek ki az ajtón, ha hazaérek (nehezen bírom ki) de nem is foglalkozom vele 10-15 percig, mielőtt sétálni megyünk leültetem, ha elkezd csaholni, akkor elfordulok, nem viszem ki sétálni, csak ha nyugodtan végigüli míg ráteszem a hámot, stb.
2010. okt. 5. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jó. A várakozást evés előtt is érdemes gyakorolni.

Tehát kimész, megállsz előtte és csendben maradsz, megvárod míg a fenekét leteszi a kutya (ekkor jöhet néhány mp várakozás, ne azonnal). Aztán megeszed a kis falat almát vagy ami tetszik és leteszed neki az ennivalót.

2-3 alkalom után nagyon olajozottan fog menni, meglátod.

2010. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Nem, mert mindezt négykézláb kellene tenned, és ha nem fogad szót akkor meg hágó mozdulatokkal a hátába kell kapaszkodnod!!
2010. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Én is ilyeneket csinálok és a kutyámmal nagyon meg vagyok elégedve.

Na persze nem egy engedelmes robotot akarok, hanem kutyát, ezért érthető, ha ritkán rájön az ötperc, de ezzel együtt elfogad falkavezérnek, pontosabban tudja, hogy csak a párom és én utánam jön.

Nagyon szeretjük, de a családban a legutolsó a rangsorban.

Ezt fontosnak tartom, nehogy ha később babánk születik baj legyen.


Én még olyat csináltam kis korában, hogy etetés előtt úgy csináltam, mintha a tápjából ennék látványosan, hogy világos legyen, ki az első.

Mai napig néza 1-1 falatot evég közben kiveszek a táljából, vagy felemelem a tálat pár másodpercre, hogy lássa, én rendelkezem felette.

Persze ezt ha nem gyakoroltad kiskorától, akkor veszélyes, én is kaptam régen pár morgást ha húsról volt szó, tehát csak óvatosan.

Valamint ilyen apróságok még, hogy ha pl. az utamban fekszik (lakásban tartjuk), sosem lépem át, hanem arrébbküldöm és csak akkor simogatom ha én akarom.

Csak mosolygok mikor más gazdi meséli, hogy havi 1 papucsot fogyaszt a kutyája, a mienk annyira engedelmes, hogy a fekhelye mellett tartjuk a cipőket, sosem nyúl hozzájuk, nem ugrál, nem lop az asztalról, egyetlen problémánk, hogy ha kutyát lát, nem hívható be első szóra...most ezt gyakoroljuk :)

2010. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sem "szolgát" akarok csinálni a kutyusomból, mert imádom, de ha azt szeretném, hogy nevelt, egészséges kutya legyen, akkor ezeket a szabályokat muszáj betartanom. A 2. válaszolónak meg csak annyit, hogy remélem te négykézláb mászkálsz a kutyád után és magában jót röhög rajtad, hogy mekkora idióta vagy:)
2010. okt. 6. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

A 23:40-esnek:

Ezt nem igazán értem: "Mai napig néza 1-1 falatot evég közben kiveszek a táljából, vagy felemelem a tálat pár másodpercre, hogy lássa, én rendelkezem felette.

Persze ezt ha nem gyakoroltad kiskorától, akkor veszélyes, én is kaptam régen pár morgást ha húsról volt szó, tehát csak óvatosan."

Valószínű te sem örülnél, ha a kajádba beletúrnának és elvenék tőled! nem csoda hogy rádmorgott, mert rosszul csináltad!Nem az erőt kell fitogtatni,mert az balul sül el.A farkasoknál is úgy van, hogy az Omega van a legalul a rangsorban, ö eszik utoljára, és a falkavezér nem megy oda később, hogy elvegye tőle a kaját!

Elöbb leteszed a tányért, ott állsz felette, és leülteted a kutyát, majd ha szólsz neki, akkor engeded a táljához, de utána semmiképpen se nyúlsz bele a táljába hogy arrébb tessékeld akutyát evés közben!

2010. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23:40es vagyok.

De igen, belenyúlok és nem erőfitogtatás céljából. A gazda mindig minden körülmények közt az első és ha akarom, igenis elveszem tőle az ételt ha arra van szükség.

Ezt minden, de főleg dominánsabb kutyákban muszáj tudatosítani, hogy a kutya megbízható legyen.

Persze csak kutya marad ösztönökkel, de mégis, pl. a mi staffordshire kutyánkat mindenki csodálja a környékünkön, hogy mennyire engedelmes, jólnevelt, mindezek mellett imádnivalóan játékos bohóc és nyugodt szívvel odaengedem (persze felügyelet mellett) gyerekhez, kutyához, mert tudom mire számítsak és tudom, hogy vészhelyzetben hallgat rám, míg sok zseb-szobakutyáról ez nem mondható el...

(Elnézést a zsebkutya kifejezésért, ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem egy agyonkényeztetett anyuci kedvence százszor veszélyesebb, mint egy következetesen megnevelt kutya.)

2010. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is így van 17:21-es. Bár én most egy "zsebkutyát" fogok elhozni:), de anyukám régen nagyon kutya őrült volt volt egy gyönyörű rottweilerünk, és anyukám így nevelte, ahogy a fentiekben leírtam. Szerintem ez nem szívtelenség, hanem ellenkezőleg, így szeretjük csak igazán a kutyánkat.

A roti a világ legengedelmesebb kutyusa volt, rendkívül intelligens, tudta, hogy "hol a helye", így megelőzhetővé tette anyu a fölösleges kutyaugatást, csaholást, engedelmetlenséget. És szerintem mindenki olyan kutyára vágyik, amilyen ő volt.

2010. okt. 6. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!