Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 800€- 1100€ keresek havonta...

800€- 1100€ keresek havonta és szeretnék egy kutyát, csak még nem tudom hogy elég-e rá a fizetesem. Ebbol milyen fajta kutyát a legkönnyeb eltartani? Minimum-maximum mennyi a havi kiadasok száma?

Figyelt kérdés

Van egy kertesházam, egyedul élek és ezért szeretnék még idén venni egy kutyust (a macskara allergias vagyok ugyhogy azt nem tarthatok)

Kinti/benti kutyat szeretnek ami meg van 7-8 orat egyedul is (a munkam miatt)

Es meg azt szeretnem tudni hogy mennyibe kerul ez igy kb osszesen:

Ivartalanitas

Eltartas

Tavonta a tápszerek es jutalom falatok

Kutyaovi/kutyasuli

Stb..

Amikor meg kisgyerek voltam akkor volt 1 nemetjuhasz es egy husky kutyank, de en most valami kissebb termetun gondolkodom



2023. márc. 5. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk Magyarorszagon ugye egyelore forintot hasznalunk, szoval mi lenne ha ezt a kerdest abban az orszagban tenned fel, ahol elsz?


Egyebkent ha mar kiindulasnak napi 7-8-10 orara magara lesz hagyva a kutya, akkor neked nem kell egyaltalan semmilyet sem venni.

2023. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

8 óra egyedül egy felnőtt kutyának nem sok.


Azt kell megnézni, hogy a fitetésedből mennyi az amit a kutyára fordítanál

2023. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
A kutya inkabb kint lenne vagy bent? Vagy hogy kepzelted el a kinti-benti tartast?
2023. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
túlgondolod a kutya nem egy gyerek ,max az ilyen idióták teszik azzá mint az 1-es válaszoló
2023. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ezer ilyen kérdés van már, olvass vissza. Annyiba kerül, amennyit rászánsz, a határ a csillagos ég. Minimum meg havi 40e ft.
2023. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1 valaszolo

Tudom en is hogy magyarorszagon forintot koltenek az emberek.

Es amit irtal az teljesitve van.

"szoval mi lenne ha ezt a kerdest abban az orszagban tenned fel, ahol elsz?"

Abbol az orszagbol tettem fel a kerdest ahol elek :).

Es csak egy normal kerdes.

De ahogy latom te szeretsz mindenkibe bele kotni :(.

Tovabbi szep napot kedves 1 valaszolo

2023. márc. 5. 10:41
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

25 kilós vizsla jellegű rosszcsontom van. Már öreg.

Táp (Happy dog) 20 000 Ft /két hónap

Kutyasuli (már ritkán járunk a díjat meg még ritkábban kérik el) 3000 Ft/hét

Állatorvosi költség: Kiszámíthatatlan, de 10 000/hóval lehet számolni+a betegségek

Okozott károk. Már minimális, de 10 000/hóval lehet számolni (megrágott cipők, megevett könyvek, kiásott növények, autó elé szaladt)


Külön nem lehet számolni, de több helyre mentünk autóval vonat helyett, mert kutyát is vittünk (3 jegynél olcsóbb volt az autó).


Ha kutyával mész a szálloda is drágább, de volt, ahol végül nem kérték el a felárat, mert "olyan cuki"

2023. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3as valaszolo

Ugy gondolom a benti-kinti tartast, hogy az udvarba is tartanam es bent a hazban is (nem tudom mit nem lehet ezen erteni, de se baj).

A hidegeb idoszakokban csak bent tartanam (napi 4-5x seta, de nem az udvarba mielott valaki azt gondolna).

A melegebb idoszakokba meg ahol szeretne lenni (mivel minden kutya mas es mas. Nem mindegyik ugyan ugy birja a meleget stb).

2023. márc. 5. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

8-as, azt nem lehet ezen erteni, hogy nagyon nem mindegy, hogy a kutya addig kint van, amig dolgozol es csak este engeded be, vagy alapvetoen inkabb bent tartod, de barmikor kimehet.

Lehet engem emiatt lepontozni, de rohadtul fontos. Mert pl rovidszoru es kistestu kutyat telen nem tarthatsz kint.


Sokaknak az szamit kinti-benti tartasnak, ha a kutya amugy kint van, de mondjuk ejszakara bemehet.

Honnan tudjam, hogy szamodra mit jelent?

2023. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Nincs olyan hogy ezt a kutyát olcsó tartani, azt drága. Mindenki annyit fizet a kutyájára amennyit tud.

Nyilván egy kistestű kevesebbet eszik, ezért lehet olcsóbb, de többet mozognak mint a nagyok, ezért kellenek a játékok.

Tehát ha úgy gondolod, hogy van kb. havi 40-50 ezred amit a kutyára tudsz majd költeni, akkor legyen. És kell majd vele sétálni, játszani, tanítani, szóval kell az idő is.

Ha dolgozol sokat, azt ajánlom, fogadj örökbe, egy kölyökkel csak megszívnád. De először ideiglenesen/próbaidőre fogadd örökbe, hogy lássad, hogy passzol-e az életviteletek.

2023. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!