Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet lehordani...

Mikortól lehet lehordani sétáltatni a kutyust?

Figyelt kérdés
6 hetes kiskutyámat most oltották be az első injekcióval (pavró) 20.-án jön a következő oltás, ami azt hiszem egy kombinált lesz. ( mielőtt egyesek előjönnének a tenyésztő-szaporító témával, előre elmondom, hogy még nincs nálam a kutya, hanem a tenyésztőnél, ugyanis csak 2 oltás után, 8 hetes kora után lesz elhozható. ) A kérdésem az volna, hogy miután hozzám kerül mikortól vihetem le sétálni? Meg kell várni, amíg az összes oltást megkapja? Tehát csak a 10-12 hetes korában esedékes oltások után?
2010. okt. 6. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, senki nem mer felelősséggel tanácsot adni ezügyben.


Az orvos szerint meg kell várni minden oltást, a teljes védettség érdekében, a kiképzők/trénerek szerint egy fontos szocializációs és tanulási fázist vesztegetsz el, ha addig burokban tartod.


A magánvéleményem az, hogy a második oltás után egy héttel olyan helyekre már viheted, ahol nem jár sok kutya, nincs ürülék. Futtatóba ne, ismerős oltott kutyák közé nyugodtan, de lehetőleg olyan helyekre csak, ahol tuti nem jártak előtte kóbor/beteg/oltatlan kutyák.

2010. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én oltás előtt is levittem, de csak a ház elé/mellé.

Tetszett neki a dolog, hogy messze vannak más kutyák is, meg hogy milyen érdekes illatok vannak.


(El se tudom képzelni, hogy 8 hetesen hazaviszem a kutyámat, -panelbe -, és 2-3 hétig nem sétáltatom, hanem otthon végzi a dolgát...)

2010. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is féltem, nem akarom, hogy bármi baja legyen majd. Viszont a 2. oltás után pontosan egy héttel el kell utaznunk, nem nagy táv.. 35-40 perces út, amit végül is kocsiban töltene el, csak aztán pár napig egy új környezetben lennénk. (maximum 3 nap), ahol nincsen kutya, tehát feltehetőleg ürülék sem és nagyon vigyáznék rá. Szívem szerint el sem vinném, de nem tudnám kivel itthon hagyni a kutyust, és igazából nem is szeretném, azt akarom, hogy velem legyen. Mikor megbeszéltük az időpontot a tenyésztővel, amikor elhozzuk a kutyust, akkor még nem tudtuk, hogy lesz ez a 2-3 napos utazás, de sajnos nem mondhatom le, ez kötelesség számomra.
2010. okt. 6. 11:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is szeretném lehordani az oltások előtt is, olyan helyre, ahol tudom, hogy nincs nagy fertőzésveszély, viszont nagyon sokan azt mondták, hogy ne tegyem, emiatt bizonytalanodtam el.
2010. okt. 6. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:

8 hetesen vittem le először.Az állatorvos ezt ajánlotta, nem is történt semmi baja,pedig nem volt oltva-lehet mázlija van:)

Na nem kutyák közé, csak a ház körül, rövid időre,kis sétára.nagyon szereti,igényli,ma már nagy kutyus és makkegészséges.

Tudom vannak ellenzők dögivel, de én azt mondom, aki panelban tart kutyát,kötelessége levinni többször-pláne az elején.

Semmi baja nem lesz a kutyunak, ha nem érintkezik idegen állatokkal,ürülékkel,erre vigyázni kell.

Persze egy lakótelepen nehéz és kellő odafigyelést igényel, de meghálája akis állatka,nagyon szeret lenn lenni a téren.

Mondjuk elég felelőtlen volt akitől vettük, mert 6 hetesen akarta odaadni, mi ragaszkodtunk a 8 héthez, de igy is nekünk kellett beoltatni az első oltásával.

2010. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszed el sétálni, amikor akarod. A te döntésed. Attól, hogy a veszettség elleni oltás előtt viszed el sétálni semmi baja nem lesz. Figyelni kell rá. Pórázon kell sétáltatni. Nem szabad, hogy mindenféle ürülékbe belenyaljon, hozzáérjen.
2010. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekm azt mondta az állatorvos, hogy a negyedik oltás után 10 nappal lehet utcára vinni, hogy a 4. is tudjon hatni.
2010. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Panelban élsz vele? Mert akkor elég szenvedés egy kis állatkának a 4 fal között ellenni, hónapokig...
2010. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!