Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik lakásból kertesbe költözt...

Akik lakásból kertesbe költöztek nektek ha dolgoztok kint vagy bent van a kutya?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik nyár elején kertesbe költözök.


Van egy öreg kistestűm,meg egy fiatal közepes testűm.


Közepes testű simán ellenne kint szerintem míg dolgozok télen-nyáron ,de az öreg kistestűt nyilván max 20 + fokoknál merném kint hagyni.


Viszont nem tudom,hogy hogy lenne jobb ha a közepes testű is bent maradna az öreggel míg dolgozok vagy szétválasztani őket. Öreg bent fiatal kint?


Sosem éltünk kertesbe, csak nagyszülőkhöz visszük őket nyaranta. Ott ha vmi történés van az utcán nyilván mindkettő ugat rohangál.


Illetve egyszer voltunk télen apartmanban, ott az öreg nem igazán akart kimenni túl sűrűn. Fiatal viszont állandóan ki be járkált volna ha hagyjuk,de látszott tetszik neki a kint lét is.



8-9 órában dolgozok illetve 15 p autóval a ház amibe megyünk majd.


Mivel albérlet kutyaajtóra nincs lehetőség.


Bármi tapasztalat ezzel kapcsolatban szívesen fogadok :)


2023. márc. 5. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Pedig a kutyaajtó lenne a legjobb...

Na de mindegy. Sztem legyen mind a kettő bent, hogy együtt legyenek. Legalábbis először. Aztán lehet arra váltani hogy a közepes kint van. Egyébként nekem a két idősebb kistestűm bent van mindig, ha nem vagyunk otthon.

2023. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Öreget semmiképp sem raknám ki. Sőt ha pl csak ő lenne akkor sem lenne kint míg dolgozok. Első körben igen jobb ha mindkettő bent lesz eleinte. Aztán meglátjuk. Lehet bent lesz a közepes is. Max ha boltba vagy ügyet intézni megyek ami max 1-2 óra arra lesz kint. Elinte szokják meg,hogy ott lakunk :)
2023. márc. 5. 18:47
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Bent van a kutya, mert kb ugy 10 percet van el egyedul kint a kertben. Velunk szeret lenni, illetve ha nem vagyunk otthon, akkor inkabb a kanapen fetreng :D


Majd meglatod szerintem, hogy mit fognak igenyelni.

2023. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nálunk is a közepeststű a kanapén fetreng :D akkor is ha itthon vagyok épp szabadnap van. Reggeli séta után alvás van. Ehhez szoktak hozzá.


De igen, meglátom melyik mit igényel :)

2023. márc. 5. 19:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire nem kéne túlgondolni ezt az egészet. Egyik kutya se fog belehalni, ha kis ideig külön lesznek. Ha meg valamelyik ki-be akar menni, úgyis jelzi.
2023. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Bent, végülis eredetileg benti kutyák.
2023. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk ugyanaz a helyzet, mint a 3-as válaszolónál. Kint egyedül nem sokáig szeret lenni. Ha én kint kertészkedem, akkor órákig elvan ő is kint. Amúgy bent, és szintén kanapén. :D

Egyébként amilyen esetek történnek manapság még itt falun is (lövöldöznek a kutyára, mérget dobálnak be udvarokba), nyugodtabb is vagyok, hogy bent van, ha senki nincs itthon.

2023. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

en bennt ajanlom.

nekunk volt egy golden retrieverunk, Budan, jo negyedben eltunk kertes hazban amikor kicsi voltam. En suliban, Szuleim meloban, kutya kinn egesz nap (9.00-14.00 között) elvezte,szerette,mindig valaszthatott bennt vagy kinnt. Aztan egyik nap haza jottem es vergodott az ajto elott :( valaki megmergezte a keritesen at. ha otthon lettunk volna es eobb vesszuk eszre megmenthettuk volna

2023. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Kutyaház az udvarba és lehetnek kint. Minek van ott a hatalmas udvar, ha az idő nagy részében be vannak zárva a lakásba? Nálunk a kutya akkor is kimehet, ha itthon vagyok. Általában fél órával a párom érkezése előtt ki szokott menni a kapu elé várni őt, közben nézegeti az utcán elhaladó autókat meg szimatolgat az udvarban. Nem gondolom, hogy bent kéne tartanom magam mellett.
2023. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Kutya függő, mit preferálnak. Két nagytestűm van, egyik utál bent lenni, másiknak mindegy, csak mellettem legyen.

Elején én hagynám mindkettőt bent, aztán kitapasztalod, hogyan bírják kint vagy elvannak-e külön.

2023. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!