Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ad ki folyton nyüszítő,...

Túráscsapat kérdése:

Miért ad ki folyton nyüszítő, és félelmetes hangokat a 6 éves Labrador-keverék kutyám? Idegrendszeri betegség lenne vajon? Eddig többször volt kontroll vizsgálaton, jó eredménnyel nem láttak semmit.

Figyelt kérdés
Az előző kutyám 2016 végén halt meg, yorkshire terrier volt. Sokszor vittem magammal autózni, kétszer fordult elő, hogy a labradoromhoz hasonlóképp viselkedett. Egyszer Miskolcra tartottam vele, ijedten vonyítani kezdett, alig birtam lenyugtatni, 10 perccel később kiugrott egy őz az autó elé, elütöttem. Közvetlenül a halála előtt pedig a létrám lábánál állt, megint elkezdett ijedt hangon ugatni. De nem foglalkoztam vele, pár perc után a létráról leestem. Eltört a lábam. Azért ez igaz, hogy a néhány kutyának van valami idegrendszeri problémája. Sajnos.

2023. márc. 5. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Holnap munkába menet bevigyem majd az állatorvoshoz?
2023. márc. 5. 21:32
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegnap kezdődött nála, aggódom nem akarom elveszteni
2023. márc. 5. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó de a mostani kutya mikor nyüszít?
2023. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Akkor is nyüszíthetnek ha szimplán félnek vagy érzik hogy a gazdi ideges: akkor is nyüszíthetnek ha fáj valamilyük. Semmi érdemleges infót nem adtál meg.
2023. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlueLife válasza:
100%
Az nem lehet hogy szorulása van !? Ha nem rendszeresen kakil, lehet az is a probléma.
2023. márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerned kéne a kutyusodat.

Nem tudom mióta van nálad,mert írtad keverék.


De mióta nálad van nyűszített valaha vagy sosem?


Én kutyám itthon akkor nyűszit ha fosnia kell vagy hányni fog. Fosásnál inkább köröz,megy az ajtóhoz. Ha hányni készül akkor szimplén csak járkál fel alá. Nyűszitési hangja mindkettőnél ugyan az,csak a viselkedése más.


Illetve az első öreg kutyám csinálta azt,hogy vísított fájdalmasan majd elvágodott. Azthittem epilepsziás. Aztán kiderült,hogy gerinc probléma ami belenyilalt és így időnként előjött és hogy ne terhelje magát inkább elvágta magát. Kapott gyulladás csökkentőt jó két hétig aztán 2 hónapig jól volt,újra előjött megint kapott akkor már 3 hétre valót és utána már élete végéig nem csinált ilyet :) ez 12 évesen volt 16,5 évet élt.


izületi,gerinc problémája van azt nem mutatja ki semmi ,szerintem csak ha olyan mértékű akkor a röntgen.


De előző kutyádról írtál.


De a mostaniról nem írtad,hogy mikor csinálja séta közben,vagy feláll fekvésből,ugrálásnál,játéknál,fekvésnél. Meddig tart a nyűszités?

2023. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!