Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt kutya allergiás kutya...

Van itt kutya allergiás kutya gazdi?

Figyelt kérdés

Allergiás lettem az 5 éves kutyámra, ha simogatom szörnyű viszket a bőröm és tusszogok ha a közelében vagyok.

Semmiképp nem adom oda senkinek, inkább szenvedek!!! De ha lenne valami csoda krém vagy gyógyszer ami segít ebben azt megköszönném :))


2023. márc. 8. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Bemész a gyógyszertárba, és kérsz vény nélküli allergiatablettát (antihisztamin). Ha nem segít, elmész a körzetidhez, és íratsz fel vele valami mást.
2023. márc. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Lemaradt a szokásos "16 éven aluliak nem használhatják az oldalt!" komment, bocsi. Tehát most pótolom: 16 éven aluliak nem használhatják az oldalt! (Azaz ennyire ne legyél már életképtelen.)
2023. márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Vannak allergiát csökkentő bogyók, de van egy természetesebb módszer is. Erről a termékről több helyen is olvastam már, és elvileg napi használattal kb. 3 hónap alatt megszűnik az allergia, 1 év használat után pedig teljesen meg lehet szabadulni az allergiától. Még nem próbáltam, de tervben van.


[link]


Üdv, egy állatallergiás kutya gazdi.

2023. márc. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dr.Chen Pollengrape készítmények jók allergiára, plusz antihisztamin, pl. Claritine, Cetirizin. Nekem szúnyogcsípésekkel van gondom, ezek váltak be, a kenőcsökkel nem értem semmit.

Egyébként milyen fajta kutya? Őt is lehet gyakrabban fésülni, jobban odafigyelni, hogy ne legyen annyi kutyaszőr, beszerezhetsz egy jobb porszívót. Milyen padlóburkolat van a lakásban? Nálam például padlószőnyeg nincs, mert gyerekkoromban sokat köhögtem padlószőnyeges lakásban, lehetetlen kitisztítani rendesen, mikor lecserélték a szüleim laminált padlóra, megszűnt utána a rendszeres köhögés. Vannak jó kárpittisztító habok is, ez a kárpitos bútorokra is jó például, kutyás lakásba hasznos ez is.

2023. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó csempe és járólap van, a legújabb dyson ami fénnyel mutatja a szennyeződést naponta porszivozok! illetve levegő tisztító! Boston terrierem van sűrűn apolom eddig semmi bajom nem volt, őszintén a korona oltas óta vettem észre, hogy valami nem ok.
2023. márc. 9. 09:54
 6/11 anonim ***** válasza:

És amikor épp olyan helyen vagy, ahol biztosan nincsen kutya, akkor nincsenek tüneteid? Mennyi idős a kutya? Mennyire egészséges?

Az én immunrendszerem pl. hevesebben reagál olyan kutyákra, akikről aztán kiderül, hogy betegek, bár nem tudtam előtte, csak jelentkezett pl. viszketés, miközben a saját kutyámnál semmilyen allergiás reakció nincs, pedig mentett keverék.

2023. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Sokféle mértékű-típusú allergia van, én egész gyerekkoromat az udvaron töltöttem pulikat ölelgetve, de egy tacskós lakásban öt perc sem kell ahhoz, hogy kijöjjön az ekcémám, viszkessek mindenhol, ne lássak ki a szememből és taknyoljak-könnyezzek. Rosszabb, mint asztmásként egy vályogház. Egy másik barátomnak két mentett keverék kutyája van, náluk kb. 3 óra hossza után kezd el nagyon enyhén előjönni a tüsszögés. Én sem értem.
2023. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez nem fekete-fehér. Ha valakinek súlyosabb tünetei vannak, érdemes kivizsgáltatni alaposabban, mi okozza az allergiás tüneteket, nincs-e valami keresztallergia.
2023. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
5 éves 4 hónapos korától velem van, soha nem volt semmi bajom tőle ! Makk egészséges 🙏🏻 Rendszeresen járunk orvoshoz, semmi baja nincs, a szore is fényes nem sebes a bőre 🤷🏻‍♀️
2023. márc. 9. 13:25
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Akkor szerintem menj el egy alaposabb allergiavizsgálatra, ne a pöttyözősre, mert nekem gyerekkoromban az marhaságot mutatott ki, semmi köze nem volt a valósághoz.
2023. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!