Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom hozzá szoktatni?

Hogy tudom hozzá szoktatni?

Figyelt kérdés

szájkosárról lenne szó,most veszem neki pénteken,de már 5 éves.

egyszerűen csak rakjam rá és ne hagyjam hogy le akarja vakarni vagy hogy?

17/L


2010. okt. 6. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

fogalmam sincs, de sztem ne rakd rá csak úgy, mert ha nagyon zavarná igyis-ugyis levakarná magáról, és talán megis sebesíthetné magát...:S

valahogy fokozatos félén...

2010. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

SEMMIKÉPP!!!


Jutalomfalattal! Legelőször mutasd meg Neki. Ha megszagolja, érdeklődik, jutalmazd. Ha megszokta, akkor tegyél a szájkosárba jutalomfalatot, egyenlőre közel a bejárathoz, majd egyre beljebb és folyton dícsérd, ha ügyes.


Ha már siekrül egész mélyre tenni a jutalomfalatot, akkor a szíjakat helyezd a helyükre, hagyd egy kicsi 5-6 másodperc, de ha a kutya pánikol, vedd le, nyugtasd meg (ne dicsérd), majd kezd előlről. Ha sikerül, vedd le, nyugtasd meg. Aztán ha ezt hagyja, kapcsold is össze, hagyd rajta egy kicsit, jutalmazd közben. Ha le akarja venni, szólj rá, ha abba hagyja és néhány másodpercig nyugton van, nem piszkálja, jutalmazd. Sétáltasd benne, hogy szokja minél több időre a szájkosarat.


Ez a folyamat menete. Mindig, mielőtt felteszed rá a későbbiek folyamán is, egyre figyelj: tartsd oda a kutya elé, ne érintsd hozzá. Ha eltartja a fejét, akkor is tedd az orra elé. Ezt addig játszd, míg már nem veszi el a fejét, és ekkor tedd rá fel, így nem lesz rossz élménye, és a későbbiekben sem utálja majd meg. :)


Persze ez a folyamat nem egy alkalom. Egy nap 10-15 percnél többet ne gyakoroljatok. (Ha a kutya előbb elfáradt, akkor ennyit sem, figyeld a rekacióit, ne erőltesd túlságosan.)


És persze sok-sok türelem.


Nem fog menni egyik napról a másikra, de megéri, hogy hosszú távon ne legyen gond a felhelyezés és a sok viselése, ha mondjuk sokat utaztok. :))


Sok sikert!

2010. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és ne csak jutalomfalattal, hanem szóval, simogatással is dícsérd sokat, hogy később ne kelljen jutalom falat, és idővel lassan hagyd el a jutalomfalatot.


Egyébként nem vagyok a jutalomfalat híve, de úgy gondolom, a szájkosár egy olyan kényes téma, amihez elengedhetetlen. :)

2010. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké,köszi a választ!
2010. okt. 6. 16:47
 5/5 anonim ***** válasza:
cesar mutatta hogy betette a kaját a kosárba hogy onnan egy ki a kutya hogy a szájkosár + legyen a kutya számára..és amikor már nemvolt bizontalan és szépen kiette a kaját mindig megdicsérte végül ráadta..
2010. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!