Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatútlevél érvényességénél...

Állatútlevél érvényességénél ha nem napra pontosan kapja a kutya az oltást, hanem kis csúszással, akkor új útlevél igénylés kell, vagy az előző érvényessége hosszabbodik meg?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam már a kutyámnak útlevél igénylésén, de nem ismerem a pontos szabályozásokat. Azt tudom, hogy érvényes veszettség elleni oltással érvényes az útlevél. Ezt nem is szoktam ellógni, rendesen kapja, meg kombináltat is... stb. Viszont minden évben decemberben aktuális neki az oltás, és az én szabadságolásaim, home office, állatorvos nyitvatartása, hétvége, karácsonyi nyitvatartás, befolyásolják, hogy ez mikor történik. Nem tervezek ilyen időszakban külföldi utazást, inkább tavasztól őszig merülhetne fel bármi ilyen, így olyan nem fordulhatna elő, hogy pont lenne pár nap lyuk az oltás érvényességében, amikor külföldre kirándulnék vele.
2023. márc. 9. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem kell új. Mindig az utolsó érvényességét nézik.
2023. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Ha a két oltás között több mint 1 év eltelik, akkor újat kell kiállítani.
2023. márc. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm, akkor majd tervezek vele. 🙂
2023. márc. 10. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!