Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó szobatisztasagra nevelés?

Tacskó szobatisztasagra nevelés?

Figyelt kérdés
Mikortól és hogy lett szobatiszta a tacsitok? Én a munkám miatt kb 4-6 órára el kell, hogy menjek itthonról de szeretnék egy tacsit. Olvastam olyasmit, hogy ennyit ez a fajta nem bír ki. Igaz ez?

2023. márc. 9. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Kibír, csak meg kell tanítani hogy szobatiszta legyen. Ilyen sok idő egyedül viszont nem két hét lesz, sokat kell vele dolgozni addig
2023. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Úgy érzem még nagyon sokat kell olvasnom/ informálódni/ kérdezgetni róluk, semmiképpen nem szeretnék neki rossz sorsot.


És mi a max amit kibír? Mondjuk ha nem 6 hanem 8 órában kellene dolgozni? Mert hát a mai világban kitudja mikor kényszerül rá az ember..

2023. márc. 9. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

A tacskók általában intelligensek és jó megfigyelők, ami segíti a szobatiszta nevelésüket. Azonban, mivel kisebb termetű kutyákról van szó, szükségük lehet gyakoribb sétáltatásra és lehet, hogy nehezebb nevelni őket a szobatisztaságra, mint nagyobb fajtákat.


Ami az időt illeti, ha a tacskót megfelelően felkészíted az egyedüllétre, akkor nincs ok az aggodalomra. Fontos biztosítani számukra megfelelő szórakozási lehetőségeket, játékokat és időtöltést, valamint megfelelő helyet a pihenésre.


(Minden kutya és szituáció más ezt figyelembe kell venni!)

2023. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Megprobalkozhatsz vele, ha el tudod viselni, hogy a tacskod megharap, valahanyszor szobatisztasagra akarod nevelni. Elobb-utobb ugyis arra a kovetkeztetesre fogsz jutni, hogy jobb setalni vinni vagy takaritani utana.
2023. márc. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
:) köszönöm
2023. márc. 10. 08:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Viszont makacsak is lehetnek a tacsik.
2023. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ezt hogy érted? lehet örök életében a lakásba piszkit majd?
2023. márc. 10. 21:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem a szobatisztaságra gondoltam
2023. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
akkor jó.
2023. márc. 11. 21:48
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
En belenyomtam a piszkaba az orrat. Nem erosen, nem fajdalmasan, csak lassa hogy mit csinalt, es majd leszokik rola. Persze azert le kell vinni, tehat ha 2 napig nem viszi le a gazdi, akkor nyilvan becsinal, azert nem szabad elverni, le kell vinni setalni.
2023. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!