Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék új kutyát hozni?

Hogyan tudnék új kutyát hozni?

Figyelt kérdés

Van 2 majdnem 7 éves kutyusom. Tesók, szóval nagyon egymáshoz vannak nőve. Néha kezd beugrani a fejembe, hogy ha az egyikkel történik valami (nagyon remélem, hogy még kb ugyanennyit velünk lehetnek, de mégis jár az agyam) akkor a másik bánatában a tesója után pusztul. Így gondolkodom egy ideje, hogy hoznék hozzájuk kutyát.

De megint egy tesó párra gondoltam. (Jó ötlet volt a két kutya, mert semmit nem tettek tönkre se bent, se kint, mert egymást "piszkálták" folyamatosan)


Nem tudom, hogy ha bepisilnek ide bentre a kiskutyák, akkor szagot kapnak a nagyok is és ők is rákapnak?


Kezdetben gondoltam, hogy itthon maradnék szabin, hogy összeszokjanak, meg a szobatisztaságra nevelés is gyorsabban menjen, de utána tegyem szoba kennelbe a kicsiket? (per pillanat a kutyáim jönnek mennek az udvaron, illetve a házban is, akkor is ha nincs itthon senki, de nem hiszem, hogy a kicsiket is hagynám szabadon)

Vagy gondoltam, hogy a garázsba csukom őket, de ha meg folyton nyafognak, az lehet idegesítené a nagyokat?


Ti hogy csinálnátok? Vagy nálatok hogyan zajlott az új kutya érkezése?

Előre is köszönöm!



2023. márc. 10. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség. Nyilván szomorú lesz, ha az egyik meghal, de kutyák, túl fognak jutni rajta. Akkor hozz új kutyát, ha te szeretnéd, ne a kutyaid miatt. Arról nem is beszélve, hogy 4 kutya baromi sok idő, pénz. Nálam 3 volt a maximum, nem volt egyszerű.


Nem tudom, hogy most a 7 évesekkel mennyit foglalkozol, de a kicsikkel célszerű külön külön -kulon foglalkozni, szocializálni. Szóval ha mondjuk egy nap elmész a 2 felnőttel 1 órát sétálni, akkor a 2 kicsivel, még legalább egyszer, kellene menni, de lehetőleg inkább 2 körben, külön -külön. Ez csak 3 óra sétára, szocializációra.

2023. márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáknak nem kell feltétlenül fajtárs, hogy jól érezzék magukat. Gyászolnak, de a gyász miatt nem pusztulnak el. Csak akkor vegyél magadhoz új kutyát (pláne többet), ha neked van rájuk kapacitásod. Nem lehetetlen, csak azért ez nem való mindenkinek.
2023. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen jó ötlet. Előzőkkel egyetértek.
2023. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne agyalj még. Sajnos nálunk is hasonló helyzet állt elő, két testvérpár kutyánk volt, sajnos az egyiküknek nagyon gyenge volt a gyomra, évek óta húzodott nála a dolog, hiába kezeltettük, sajnos el is vitte... a másik kutyánk szerintem ellett volna nélküle is, bár láttam rajta h várja haza. Mi nem bírtuk h csak egyedül van, ezért hoztunk mellé egy kölyök kutyát. Hát azért jobban átgondolhattuk volna .... egy kölyökkutya nem piskóta, már el is felejtettük mennyi gond van velük... de azért jó h jött, csak azért nehéz. Amíg nem "muszáj" ne vágj bele.
2023. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!