Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen korban célszerű ivartal...

Milyen korban célszerű ivartalanítani a lány kutyust?

Figyelt kérdés
A cicáinkat szinte kölyökkorukban megoperáltathattuk, pár hónaposak voltak, azóta is jól vannak, ennek négy éve. Egy kutyánál mi a helyzet, ott is lehet már egészen kis korában megműttetni? Mikor kezd el tüzelni egy szuka?
2010. okt. 6. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Legcélszerűbb még ivarérettsége előtt, én úgy gondolom.
2010. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A mi orvosunk az első ivarérés előtti időt javasolta, meg sokat is olvastam erről. Tehát mi is ezt az időszakot választottuk. Teljesen jól van, hétfőn voltunk varrat szedésen- tökéletes állapotban van! :)
2010. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is most olvasgatok, és úgy látom, van, aki már 6-8 hetesen elvégezteti a műtétet. Jobb volna minél hamarabb, habár még a nemben sem vagyok biztos... Mindkettőnek megvannak a maga előnyei, nehéz a választás. :)
2010. okt. 6. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi megvártuk az első tüzelést.
2010. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az hogy mikor fog tüzelni a szuka az teljesen változó. Ált.-ban 6hónapos kortól kezdődik de ez kitolódhat 12hós-ra is! Az én kutyám elmúlt 1 éves mikor először tüzelt.

Sztem ha kutyát szeretnél, szeretnél, bár nem irtad honnan/vennél vagy menhelyről/, ne gondolkodj nemben, hanem amelyik megtetszik, azt válaszd.

Ivartalanítást is célszerűbb minél előbb elkezdeni, 1év kor előtt,hsizen akkor kevesebb az esélye annak,hogy emlődaganata lesz,mintha 4éves kora körül kezdik el,akor szinte már mindegy,hogy ivartalanítva van vagy sem ebből a szempontból.

2010. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt egy nagyon jó leírás, érdemes elolvasni: [link]
2010. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!