Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyünk magunkhoz?

Milyen kutyát vegyünk magunkhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Négy fős család vagyunk, 50 év körüli szülők, és 20 év körüli "gyerekek", akik közül egy él otthon a szülőkkel. Eldöntöttük, szeretnénk egy kutyát, hogy vidámabbá, aktívabbá tegye a hétköznapjainkat, és mi is az övéit! Nagy kertes házunk van, de bent aludna. Az apa otthonról dolgozik, így szinte sosem lenne egyedül a kutyus. Naponta vinnénk sétálni, hetente legalább 2x nagyobb kirándulásra, illetve rendszeresen kutyaiskolába is. Mindkét szülőnek volt gyerekkorában kutyája,így valamennyi tapasztalat jelen van a családban. Tenyésztőtől szeretnénk első sorban venni, de 250 000 a felső határ, amit megengedhetünk magunknak. A Lagotto, Uszkár, illetve Agár-típusú kutyák nagyon tetszenek kinézetre és habitusra is mindannyiunknak, de árban sajnos nem elérhetőek számunkra. Közepes testű, nem hatalmas mozgásigényű kutyust keresünk. Előre is köszi a segítséget!

2023. márc. 12. 19:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel az árhatárral (meg amúgy is) magyar fajtákat javasolnék. Uszkárhoz hasonló habitusú, csak okosabb, és a többi közepes termetűhöz képest a legkisebb, legmegbocsátóbb mozgásigényű a puli.
2023. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Igen, nagyon max magyar fajtak fernek bele, illetve ugye olyan kutyus kell, aki kint tarthato, mert hiaba engeditek be aludni telen, napkozben is hideg van. Ezt egy rovidszoru es kistestu nem birja.


A puli viszont talan jo valasztas lenne, birjak kint, ha hosszu a szore es arban is beleferne, mozgasigenye is kielegitheto, kirandulni is jo vele.

Csak hat szeret ugatni...:D

2023. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
#2 Könnyen lenevelhető, vagyis átnevelhető, hogy mikor hasznos a csihogása, kellő szorgalommal. (Kertes háznál mondjuk szerintem nem baj.) Sajnos már nem sok puli van a rokonságban, de van, amelyiket évek óta nem hallottam hangot kiadni.
2023. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jöhetnek még:)
2023. márc. 12. 20:19
 5/19 anonim válasza:
0%
sajnos nem közepes méretű de a Bichon havaneset szívből tudom ajánlani!!
2023. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Azt is vegyük figyelembe, milyen kutyát akartok. Egy havanese vagy bármilyen társasági kutya nem való arra, hogy nagyobb kirándulásra vigyétek, cserébe akkor jó neki, ha mindig van valaki a közelében, mert társasági kutya.
2023. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

250-bol nem jon ki, es nagyreszt kinti tartasra havanese nem alkalmas.

Amugy szuperul lehet veluk kirandulni. Nyilvan nem 50 kilometeres teljesitmenyturara szoktunk menni, de baratnomnek van ilyen kutyusa, nekem meg tacskom, gyakran jarunk 10-15 kilometeres turakra. Ettol tobbet en nem birok, nekem ennyi eleg az erdobol 😂

2023. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mentés? Ott nincs vagy minimális a kutya "vásárlasi" költsége
2023. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Puli, pumi, vagy mudi. Szerintem mind a három fajta tökéletes lenne nektek. :)
2023. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek #9-cel. Bár ember legyen a talpán, aki egy mudit lemozgat, a pumiban meg ott van terriervér, de pont ilyen indokok miatt olyan kevesen tartják és olyan kevesen ismerik, hogy már csak azért is megérné, hogy a szomszédjaitok is megismerjék ezeket a szuper fajtákat.
2023. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!