Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinois lefárasztása?

Malinois lefárasztása?

Figyelt kérdés
Egy barátom kutyája volt, de most végleg hozzám került. 3 éves kan, okos kutya rengeteg feladatot, trükköt tud. Nekem van egy labradorom a vele megszokott dolgokat csináljuk, de a malinak kevés az a mennyiségű futás, biciklizés, amitől a labi már kifekszik. Mentálisan is próbálom fárasztani, de nem nagyon tudok neki új dolgot tanítani. A régi gazdával őrző-védőztek is, heti egyszer megoldható lenne, hogy vigyem, de a mindennapi fárasztast nem oldja meg. Ötletek, hogy mit tudnek még csinálni?
2023. márc. 12. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A heti 1 őv nem vészes. A heti 2 jobb lenne persze. Emellett dolgozz vele. Hogy az engedelmes, trükk, nyom, agility, az mindegy. Magas ösztönszinten, nagy koncentráció mellett kelljen dolgoznia, hogy mentálisan és ösztönszinten is lefáradjon.

Emellett valószínűleg meg volt a rendje annak is, hogy hogyan pihenjen. Ezt hozd be. Elég gyakori ennél a fajtánál, hogy maguktól nem tudnak pihenni, csak pl. boxban.

2023. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Ezert nem tartunk egy haztartasban ket kulonbozo mozgasigenyu kutyat…


De most: egyik nap kevesebbet futtok a labival egyutt. Masik nap egyedul medz a malival bicajozni. 1-2 ora eleg naponta a bicajbol neki.


A mali nem olyan lomhan fut,mint egy labi. Koszonoviszonyban nincsenek egymassal.

2023. márc. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van kutya, amelyik egyszerűen nem fárad ki semmitől, ezt el kell fogadni, mert napi 6 órája senkinek nincs kutyát sétáltatni. Nekem is 2 kutyám van, az egyik a 1,5 óra séta után kb. egész nap alszik, a másik hozza folyamat a labdáját, hogy dobáljam neki és magától le se dőlne pihenni.
2023. márc. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Labda, puller, frizbi, őv, nagy kirándulás, uszás, futás, biciklizés (mármint te bicajozol😂), huzogatós játékok.
2023. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fajta alapból nem az a pihenős fajta.Kb a világ másik felére is elsétálna akkor is képes lenne még dolgozni.Mentálisan fáraszd:trükkök gyakorlása/tanítása,séta,futás,

bringázás,túrázás és egyéb sportok.

2023. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a bikejöringnek, nagyon jó rá a fajta, ha rákap és te is kicsit ügyes vagy, 15 perc alatt letoltok 5 km-t és egy fél napra "megvan" a kutya, bemelegítéssel, levezetéssel fél óra.


Tanítsd meg, hogy kerüljön meg dolgokat, szerintem pár hét alatt megvan, utána meg pl kerültess fákat és labdával jutalmazd, mindig más legyen a kerülés sorrendje, iránya. Gyorsan le lehet őket fárasztani, csak okosan kell csinálni.


https://www.youtube.com/watch?v=VBP2Myss4ps

Ezen a csatornán sok hasznos tipp van, hogy tanítsd a kutyát és hogy érdemes összerakni egy tréninget, hogy még egy malit lefárassz akár 5 perc alatt :)

2023. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Arra gondoltam, hogy amíg dolgozok beadnám napközibe. Erről van valami tapasztalat?

2023. márc. 13. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!