Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy birkóztatok meg az öreg...

Hogy birkóztatok meg az öreg kutyátok elvesztésével?

Figyelt kérdés

Első kutyámat kellett elaltatnunk 3 napja, 14 éves volt.

Borzalmas volt meghozni a döntést, látni a szenvedéseit élete utolsó fázisában, nem tudom feldolgozni ezt a veszteséget.

Már 3. napja nem tudok csinálni semmit, egész nap csak fekszem és a képeit / videóit nézem. Vettem egy plüss kutyát azt ölelgetem egész nap, én nem gondoltam, hogy ennyire rosszul fogom viselni, nem tudok enni, aludni, szememet már teljesen kisírtam.


Benti kutya volt egyébként, ezért az életünk része volt mindig, és utolsó pillanatokig küzdöttünk érte még akkor is, mikor már menthetetlen volt. Ez azzal járt, hogy sajnos nagyon sok a rossz emlék a kínjairól.


Normális hogy ennyire depresszióba estem? Ti hogyan birkóztatok meg vele? Főleg ha ti is láttátok sajnos szenvedni utolsó napjaiban. Hogy lehet ezt feldolgozni?


2023. márc. 13. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ugyanezt átéltem. Először nagyon fájdalmas volt,de rá kellett jöjjek,hogy így volt a legjobb neki. Méltóképpen hagyhatta el az itteni életét,még ha ez korábban is volt,mint amire számítottam.

Nagyon sajnálom a kutyádat! Gondolj arra a sok időre,ami megadatott,és az örömökre,amit együtt átéltetek. Tudom,hogy ez most sovány vigasz,de idővel meggyászolod majd szegényt

2023. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
94%
Gyásszal. Másfél éve kellett elaltatni, daganatos volt, áttétei voltak. Egyik napról a másikra lett rosszul és 10 nap alatt jutott el arra a szintre, ahonnan már tudtuk, hogy nincs választásunk. 11 éves volt, mentett, az anyja hozzánk ellett le. Pici korától cumiztattam, utolsó napjaiban infúzióztam és vele voltam az utolsó pillanatban is. Sokáig csak azt láttam amikor behunytam a szemem, hogy ott fekszik holtan. Kellett egy jó év, hogy már a szép emlékek jussanak róla hamarabb eszembe és ne kezdjek el random bőgni ha a boltban meglátom a kedvenc jutalomfalatját. Ez van, sajnos idő kell a gyászhoz. Sajnálom. :(
2023. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is 14 volt. Egy hétig minden nap sírtam. Nehéz volt mindig ráeszmélni, hogy amikor hazaérek már nem vár. Hosszú ideig ösztönösen számítottam rá. Aztán egy idő múlva csökkent a fájdalom. Az első hét volt a legnehezebb. Utána még sokszor sírtam, amikor eszembe jutott. Ma már 6 év elteltével nem érzek fájdalmat. Tartalmas élete volt és nagyon szerettük. Az élet pedig ment annak rendje és módja szerint.
2023. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normális. Az első kutyám 14,5 évesen vesztettem el, akkor kerültem kb. olyan állapotba, mint ahogy te írod, plusz én nem bírtam otthon megmaradni sem. Inkább járkáltam céltalanul mindenfelé a városban. A második kutyám halálakor ugyanez, annyi "könnyebbséggel", hogy mellé már idejekorán hoztunk második kutyát, hogy ne maradjak töbé kutya nélkül... mert az segít, ha van egy másik kutya, hiszen gondoskodni kell róla, szeretni kell őt is.... sőt, az ő gyászával is foglalkozni kell. Most múlt nyáron veszítettem el a harmadikat, a negyedik is gyászolt, teljesen depressziós lett, hoztunk aztán mellé egy kölyköt, sokat segített rajta, szerintem rajtunk is. De így is napi szinten sírok a nyáron elvesztett után... ő ráadásul még élhetett volna, tragikus hirtelenséggel, állatorvosi hibából ment el. Ez az, amit képtelen vagyok feldolgozni, és nem tudom, hogy sikerül-e valaha is, hogy én őt a meglévő problémái mellett (majdnem 10 volt ő is) relatív épkézláb állapotban vittem orvoshoz egy kisebb problémával... tragédia lett belőle. Reggel még együtt sétáltunk, másnap reggel már nem élt, és ami a kettő között történt, az a legrosszabb rémálmaim egyike.

Napi szinten néztem én is a képeit, videókat róla... Amióta van a kiskutya, jobb, és tudatosan is igyekeztem visszafogni. egy darabig segít, egy idő után már nem. Most csak pár kép van kint róla a falon.

Normális a reakciód, efelől megnyugodhatsz.

2023. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám 10 éves volt. Első kutyám volt, 8 éves voltam, amikor hazahoztuk. Nem volt azért olyan idős, de nagyon beteg volt. Nagyon leromlott egyik napról a másikra az állapota, muszáj volt elaltatni. Az utolsó napján már fel sem tudott kelni, nem volt ereje. Hamvasztva lett, az urnája azóta is ott csücsül a nappaliban, illetve csináltattam magamnak egy medált, amiben az ő hamvai vannak. Az első pár nap nagyon rossz volt. Aztán pár héttel később eldöntöttem, hogy én fotóalbumot csinálok a kutyámról. Kb. 900 képet előhívattam, az élete elejétől kezdve a végéig az összes jelentős képet. Két vastag albumban vannak benne a képek. Nyilván ez azért egy drágább projekt volt, de szerintem segített. Nagyon sok időbe telt az összes képet beragasztgatni, feliratozni a dátumot, de így is a képeket újranézve felelevenítettem, hogy mennyi boldog percünk volt. Az album nézegetése nagyon sok örömteli, mosolygós pillanatot hoz/hozott.


Amúgy klisés szöveg, de az idő segít. Mást nem lehet tenni. Meg kell gyászolni. Mindig hiányozni fog a kutyád, de én pl. az első napokban, ha valaki megemlítette a kutyámat, sírva fakadtam. Most már nincs ez. Most már az első dolog ami eszembe jut, azok a boldog emlékek. Amúgy azt hittem a kutyám nélkül nincs élet. Nem akartam elképzelni nélküle, nem tudtam elképzelni. Aztán itt vagyok. Már több, mint egy éve elment a kutyám. Élek. Nagyon hiányzik, és nyilván néha előjön a nagy szomorúság, de általában a boldog emlékekre gondolok csak.


Az első pár hét a legrosszabb, de ezt muszáj túlélni. Meg kell gyászolni. Aztán most nekem is, 1 év eltelt már a kutyám elvesztése óta.. olyan, mintha már ezer év eltelt volna. Sikerült továbblépni, de nyilván hiányzik. Amúgy nekem van még egy kutyám, ő is segített. Jó, hogy továbbra is volt valaki, aki ott csóválja a farkát mellettem és akit lehet vinni sétáltatni. Szóval jó, hogy a "kutyás rutinom" többé-kevésbé fennmaradt, habár a másik kutyámat is nagyon rosszul érintette a kutyám halála. 8 évig együtt voltak. Hónapokig nem evett a kutyám. 8 hónappal a kutyám halála után pedig örökbefogadtam egy új kutyát. Úgy érzem, így kellett lennie. Azelőtt el nem tudtam volna képzelni egy új kutyát, de megláttuk egy facebook posztban őt, és egyszerűen akartuk őt. Mármint, lehet ez egy fura felfogás, de a már elhunyt kutyám 10 évet élt, jó élete volt, és próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy neki már mennie kellett, élt ő eleget, és biztos ő is azt akarta volna, hogy segítsünk egy olyan kutyának, aki nem olyan szerencsés környezetben született, mint ő. Lehet ez ilyen gyerekes buta felfogás, de én próbálok erre így tekinteni, mert nekem ez segít. Segít, ha úgy gondolok erre, hogy a kutyám "átadta" a helyét egy olyan menhelyi kutyának, akinek még sosem volt családja, pedig megérdemelt volna egyet Ő is.


Nyilván most nem azt akarom mondani, hogy menj és szerezz másik kutyát. Mi sem így terveztük, gondolni sem tudtam egy új kutyára, csak 8 hónap után így alakult. Szerintem a legfontosabb, hogy most engedd ki az érzéseidet, ne fojtsd el magadban. Rendben van, ha szomorú vagy. Hidd el, jobb lesz.

2023. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Élete során az ember lassan hozzáedződik emberi és állati társak elvesztéséhez. Ezekből egyre határozottabban jut arra a tanulságra, hogy életükben szeretni és tisztelni kell őket.
2023. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már a kérdés elolvasásakor is könnyes lett a szemem, amikor eszembe jutott a mi, öreg "sántikánk". Pedig több szempontból szerencsés voltam vele: elég sokáig élt, nem volt súlyos betegsége, csak ízületes volt, amit végül már szteroid gyulladáscsökkentőkkel is kellett kezelni (ennek mellékhatásaival). Csak az utolsó 2 napja volt méltatlan hozzá. Volt időm felkészülni, hogy el fogom veszíteni. Bár már ott tartottam, hogy viszem elaltatni, mégsem nekem kellett ezt a döntést meghoznom, mert amikor mondtam neki, rá negyed órára elpusztult. Akkor 2 éves volt a másik kutyánk, aki nagyrészt az öreg miatt került a családba, mert tudtam, hogy ha elveszítjük, akkor segít átlendülni a gyászon ha van másik kutya, akivel foglalkoznom kell, a másik, hogy az állatorvos szerint 1 évet hosszabbított az öreg életén azzal, hogy többet mozgott a kölyök miatt (szerencsére olyan természetű volt, hogy jól tudta kezelni a kölyköt). Emellett ebben az időszakban két másik gyászos esemény is volt, így nem csak ezzel foglalkoztam.

Ami talán segített - a másik kutyánkon kívül - az nálam is a fényképalbum készítése volt. Így kölyökkorától kezdve újra emlékeztem a szép pillanatokra.

2023. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!