Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd csivaváját...

Ha a szomszéd csivaváját éppen elakarja vinni a sas,megdobálhatom botokkal a sast,hogy engedje el a kutyát?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok ilyenkor melyik állatot kell jobban megvédeni?
2023. márc. 14. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami életszerű. Egy: magyatorszagon ritkák a sasok, lakott területnél főleg.

A csivava kellően agresszívan ugat, hogy a sas ne nézze zsákmánynak

2023. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban ilyennel nem fogsz találkozni, de ha feltételezünk egy ilyen szituációt, akkor az, hogy megdobálod a sast, de amúgy nem okozol neki sérülést, még nem jelent problémát, ha ezzel eléred, hogy elengedje a zsákmányt, win-win. Egyébként a vadon élő védett ragadozó madarainkra nagyobb veszélyt jelentenek a rágcsálómérgek és a ragasztós rágcsálócsapda, sajnos ebből volt már madárpusztulás is.
2023. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem,hogy Magyarországon egy sas megtámadja a csivavát.Amennyiben megtörtént nem hinném,hogy elegendő lenne a bot dobálása ahhoz, hogy a sas elengedje a kutyát.
2023. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Meg. A szomszédban nem, hanem mondjuk réten sétáltatva, messzire csavarogva az emberektől, igazából elképzelhető a szitu, de emberközelben (szóval dobásközelben) nem. De nem volna időd reagálni, mert egy réti sas lecsap, és viszi a max. 2 kilós kutyát, szóval esélyed nincs dobálózni.
2023. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cubina ***** válasza:
100%

Nekem a kicsi yorkimat akarta felkapni egy jó nagy dolmányos varjú, már zuhanórepülésben volt, nyújtotta ki a lábait, én meg rohantam elé, hadonásztam meg botot dobtam felé és akkor elijedt. Simán felkapta volna, ha nem csinálok semmit, vagy nem veszem észre.

Egy másik ismerősömnek is a yorkiját kapta fel egy bagoly, szerencsére nehéz volt neki, így végül leejtette.

2023. márc. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!