Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted a bolha, kullancs,...

Szerinted a bolha, kullancs, szívféreg elleni tablettákat mint a Nextgard Spectra a falusi állattartók megveszik a kutyájuknak?

Figyelt kérdés
1 tabletta kb. 5 ezer ft. és ezt havonta be kellene adni.
2023. márc. 14. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem a többség nem.
2023. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Most en itt nem bontanam ezt kizarolag falu-varosra.

Csak mert faluban elek es en megveszem :D

Mondjuk ugy, hogy aki torodik a kutyajaval, az gondoskodik a szivfereg elleni vedelemrol is. Aki meg nem, hat az nem es mindegy hol lakik.

2023. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Igen es legalabb egy nullaval tobbet koltok havonta a kutyamra.

Btw, ekkora sztereotip, idiota kerdest...

2023. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés provokatív és egy csepp eszed sincs, ha általánosítassz. Falusi létemre is képzeld megveszem, plusz prémium tápot kap, nem kerti dísz, mindent megteszek érte. Nem a kutyán fogok spórolni. Azt ugye tudod, hogy a szar, hanyag, filléreskedő, felelőtlen tartás nem azon múlik, hogy hol él az ember?!
2023. márc. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Én városi vagyok, de meg nem venném. Egyre több tanulmány jelenik meg az idegrendszerre gyakorolt káros hatásukról. Maradok a spot-onnál. Az én kutyám vérében ne keringjen semmiféle méreganyag.
2023. márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Szivfereg ellen van spot-on? Melyik az, mondanal nekem egy nevet lecci, hogy nektek melyik valt be, ha tobb is van?


Es linkenel nekem egy ilyen hivatalos, orvosi tanulmanyt; ami kimutatta, hogy a tabletta karos? Erdekelne.

2023. márc. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Spot onnal kezeltem az elozo kutyam es szivferegbe halt meg.


A mostaninak mar next guardot es drontalt is adok. 35 kg letere ugyanannxit eszik,mint az elozo 9 kg-os kutyam. Tehat meg anyagilag sexerte meg….

2023. márc. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
5-ös: 1: nincs szívféreg ellen spot-on 2: mit gondolsz a spot-on hogyan hat? Nincs ötlet? Hát a bőrén keresztül szívódik fel a méreganyag ugyanúg és a verében kering. A különbség az alkalmazásban rejlik: egyik szàjon át, másik bőrön át szívódik fel…
2023. márc. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akik törődnek a kutyával, azok megveszik. Nem attól függ, ki hol él. De egyébként egy jó tanács. Ha Nexgadot vesztek, és 20 kiló körül mozog a kutyátok, vegyétek meg a 60 kilósaknak valót, és osszátok el 3 fele. Pénztárca barátabb. Állatorvos ajánlotta nekünk is:D
2023. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Szívféreg ellen is van spot-on, például az Advocate csepp, amit a szívféreg kezelésére is használnak és ugyanúgy negatív szívféreg teszt szükséges hozzá, mint a tablettákhoz. Ez a legtöbb rácsepegtetővel ellentétben nem a csípést előzi meg, hanem a vérben keringő mikrofiláriákat pusztítja el, ezért éppen olyan hatásos, mint a tabletták. A felszívódási mechanizmusa miatt talán kevésbé káros, mint a tabletták, de ez kutyától függ. Az egyik kutyám például a Nexgardra allergiás reakciót mutatott, a másiknak semmi baja tőle.


A kérdésre válaszolva: A szívféreg elleni védekezés nem helyrajzi kérdés. Én falun lakom és 10 éve védekezek ellene, rengeteg városi ismerősömnek én meséltem először a szívférgességről, amit van aki komolyan vett és van, aki nem. Sokakban megvan az a sztereotípia, hogy a falusi kutyák jobban ki vannak téve a fertőzéseknek, mert többet vannak szabadban, ami persze nettó baromság, hiszen egyetlen, ablakon berepülő fertőzött szúnyog is elég a fertőzéshez. A betegség összeszedéséhez még csak nem is kell rosszul tartani egy kutyát. Arról nem is beszélve, hogy a városi parkokban ugyanolyan nagy a kullancsveszély, mint az erdőben.

Talán az javított egy kicsit a helyzeten, amikor örökbefogadtam egy szívféreg fertőzött kutyát és a kezeléséről többször írtam a facebook-on, felhívtam a figyelmet a megelőzés fontosságára. Azóta néhány ismerősöm felhívott ezzel kapcsolatban és úgy tűnik, hogy néhányan már komolyan veszik ezt is.

Ettől függetlenül szerintem rengetegen nem védekeznek vagy nem megfelelően védekeznek az élősködők ellen, falun azért, mert nem érdekli, lakásban tartott városi kutyáknál pedig azért, mert úgy gondolják, hogy a napi 2-3 séta alatt nem lehet gond. Egyébként nagyon sok kutyás csoportban vagyok benne és az is elképesztő, hogy mennyi kutyát találnak városokban, amiben nincs chip és ami nélkül természetesen oltást sem kaphat a kutya, tehát nagyon sok városi kutyatartó még a legalapvetőbb védelmet sem adja meg a kutyájának.

Azt mindenképpen leszögezhetjük, hogy függetlenül a lakhelytől az itthoni állattartási kultúra a béka s*gge alatt van.

2023. márc. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!