Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hamvait fogom visszak...

A kutyám hamvait fogom visszakapni?

Figyelt kérdés
Tegnap altattuk el a drága 15 éves kutyámat. Szörnyű érzés nélküle, üres a ház, nem tudok gondoskodni róla. Sokat gondolkodtunk, mi legyen a testével, végül a legemberibb módszer, a hamvasztás mellett döntöttünk. Visszakérjük a porait, hogy magunk mellett tudhassuk, ez 30ezer forintba kerül. Mik a tapasztalataitok az ilyen vállalatokkal? Megbízhatóak? Furcsán hangzik a kérdés, nyilván nem lehet kinyomozni, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2010. okt. 6. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem nagyon szimpatikus, de a ti döntésetek. Én inkább eltemetném szegényt és lenne egy sírja.Részvétem a kutyus miatt!:(
2010. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom tudom mit érzel.

Egy éve voltam ugyanebben a helyzetbe. Csak én sajnos nem öregség miatt kellett hogy elengedjem a kutyusomat hanem miután csúnya baleset érte.

És baromi nehéz volt hogy akkor ott rögtön döntsük el mi legyen a testével pedig még sokkos állapotban voltam.

Temetni nem akartam, a gondolat hogy bogarak rágják szét...

Őszintén megmondom én olyan sokkos állapotba kerültem, hogy teljesen döntésképtelen voltam még a 13ik szülinapomra kaptam ő volt a legjobb barátom, ő segített át az egész kamasz koromon, vele lettem felnőtt.

Akkor ott hagyjuk a testét, párom elrendezte hogy tartsák estig amíg lenyugszom és átgondolhassam mi legyen.

Hamvasztani akartam, kaptunk is telefon számot egy ismerőstől, állítólag rendesek, pár perc alatt elintézik, mondták hogy 30.000ft. Előző napokban közel 200.000forintot költöttem a műtétekre, ennek ellenére nem tudták megmenteni, úgyhogy nekem akkora kb. 10 forintom maradt, a párom felajánlotta hogy kifizeti ha ezt akarom. De akkor jött a kérdés hogy mit csinálok én a hamvakkal? hova teszem?

De estére már olyan rosszul lettem hogy kórházba kellett vinni, így végül belementem hogy maradjon ott a test a kórházban, hamvasszák ők, hisz a kis lelke már úgy is elment, és én képtelen voltam használható dolgot mondani így hagytam hogy a párom intézzen mindent.



Bocsi tudom ez most nem konkrét válasz a kérdésedre de eszembe jutott az egész jelenet, mikor én is ezeket kérdezgettem, életem egyik(de az is lehet hogy a) legnehezebb időszaka volt, már folynak is a könnyeim.

2010. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy ez történt. Köszönöm, hogy megírtad a történeted, kicsit megnyugtat, hogy vannak még jó érzésű emberek. Ez az első napom Nélküle, 4 évesen kaptam, együtt nőttünk fel, sajnos hamarabb megöregedett :( Azt hittem, az altatás nem kegyetlenség, de tudni, hogy pár óra múlva jön az orvos... Borzalmas volt, érezte, hogy valami történni fog Vele a nyüzsgés miatt :"( Nem kisebb veszteség egy kutya halála, mint egy emberé, talán mégnagyobb. Mi el fogjuk ásni az urnát, és így lesz egy hely, ahol megtalálom, gondozhatom a sírját, lélekben találkozhatunk.
2010. okt. 6. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Részvétem :(
2010. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztosan az ő hamvait fogod visszakapni! Nincs semmi okuk ezeknek a cégeknek a trükközésre, úgyhogy ne aggódj!


A mi kutyánknak is ez lesz a sorsa, és a hamvait majd a folyóba szórjuk, amiben most imád úszkálni. Azután ha mi meghalunk, akkor mi is megyünk utána.

2010. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Norczy ***** válasza:

komoly kérdés. Sajna én sem tudok választ adni rá, de ha egyszer odajutunk akkor én is hamvasztani szeretném a drágámat. Bár most még hessegetem a gondolatot. Szerintem nyugodtan hamvasztasd el, meg lehet bízni bennük, szerintem.

Részvétem!

2010. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

08:31

Már most megtervezted, hogy mi lesz ha meghal a kutyátok?


Én rágondolni sem merek :S

2011. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!