Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van itt ennyi olyan...

Miért van itt ennyi olyan kutyás, akik rosszul tartják a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Most is ez a szófogadatlan, rombolós kuytás kérdés, és még "régebbről" több. Miért van ez!? Komolyan, nem tudjál beírni a Googlebe hogy kutyatartás, hogy tajékozódjanak!? Mert az összes ilyen kerdesnél az javasolják (jogosan amúgy) hogy adjánk be menhelyre, stb.

2023. márc. 15. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos itthon nincs állattartási kultúra. Az embereknek fogalmuk sincs, hogyan kellene bánni egy kutyával, milyen körülmények között kellene tartani. Kevés a felelős gazda. Ezt kéne tanítani az iskolában a gyerekeknek, nem a hittant!
2023. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Mert buta mind. Agyilag annyira sikerul eljutniuk, hogy kutya az kell a kertbe, mer anyameknak is volt 30 eve meg a szomszednak is van, nehogy mar nekem ne legyen.

De seta, foglalkozas, normalis kaja? Na nem, ezt mar nem, ez tul nehez.

2023. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ahha, egyezek
2023. márc. 15. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Mert forgalmuk sincs róla hogyan kéne, meg hogy mire van szüksége egy kutyának. Nem fogják fel, hogy ők is érző lények, csak valami játékszernek tekintik őket. Annál a kérdésnél latszik, hogy a kérdező nem is érti a problémát, ő azt hiszi mindent jól csinál. Nagyon-nagyon szomorú... Amikor ilyet látok/hallok, mindig mondom is a kutyámnak, hogy legyen nagyon-nagyon hálás a sorsnak hogy én vagyok a gazdája...

Tényleg borzalmas hogy vannak ilyen emberek. Jó lenne ha valamilyen formában már az általános iskolában oktatnák, hogy hogyan kell bánni az állatokkal. Hogy már gyerekként megértsék, hogy ők ugyan olyan érző lények mint mi, és nem kevesebbek nálunk, csak másmilyenek.

2023. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Akik ide eljutnak, azok már a jobbak.


Egyik oldalról generációs különbségek is vannak. 50 éve falun a legtöbb kutyát láncon tartották.

Aztán Magyarországon nem igazán vannak erre szigorú törvények. Ami van azt se ellenőrzi senki.


Egy átlag faluban végigmész minden második háznál csahol egy olyan kutya, aki életében nem volt a kerítésen kívül.

2023. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Sokan azt gondolják,hogy megveszik, elhozzák a kutyát adnak neki enni és inni esetleg simogatják és ennyi az egész.Nincsenek arra felkészülve,hogy az állatnak igényei vannak ami nem kevés pénz,nevelni és gondozni kell.Sokan olyan fajtájú kutyát választanak ami egyáltalán nem nekik való ezért rombol az állat, szökik és azt hiszik a kutya a hibás.Én soha nem vennék magamhoz egy huskyt mivel nem vagyok az a nagyon sportos ember és a kutya életét se szeretném ezzel tönkretenni.Sokan simán bevállalják.Az is közrejátszi,hogy nincsen becsülete az állatoknak Magyarországon.Simán kínozzák őket.
2023. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
Én a nagy kert miatt nem szoktam sétálni vinni.
2023. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ment a zöld 4, 5, 6!

7: elég baj!

2023. márc. 16. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:
5%
Miért lenne baj? Akkora kertünk van hogy te is nagyot néznél. Játszani szoktam vele vagy simogatni, sétáltatni egyszer sem vittem ki :)
2023. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj hogy minősíteni akarsz ismeretlenül
2023. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!