Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákban miért csak...

Kutyaiskolákban miért csak üntyürü püntyürüzéssel tanítanak?

Figyelt kérdés
Írok egy példát: kutyaiskolában csak sima nyakörvet fogadnak el. Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna. Nem is mentünk sokra ezzel. Fogadtam egy házhoz járó kiképzőt, azonnal rárakta a szöges nyakörvet, amibe egyszer kellett belerántani, egyetlen egyszer. Azóta gyönyörűen jön a kutya, nem húz. Már sima nyakörvet is rá lehet tenni, mert megszokta, hogy nem húz. Azért nem értem, mert a kutyaiskolában is azt tanultuk, hogy a kényszerítéstől való félelem erősebb motiváció a kutyának, mint a jutalmazás, és pontosan ezt tapasztaltam. Akkor miért nem lehet alkalmazni? Nyilván van olyan érzékenyebb kutya, amelyik ezt nem bírja el, de az enyémnek például szeme sem rebben ilyenkor.
2023. márc. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
87%
A kérdés címét olvasva még gondolkodtam rajta, hogy esetleg komolyabb példákkal alátámasztva leírom a gondolataimat, de a kiegészítés olvasása után valahogy nincs kedvem egy állatkínzóval vitatkozni.
2023. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
95%

Mert a legtöbb kutyánál nincs arra szükség a neveléshez, hogy fizikailag bántalmazzák őket. Elhiszem hogy vannak kutyák, akikkel picit keményebben kell bánni, de miért tennénk, ha finoman is el lehet érni ugyanazt?

Én speciel nem szeretném megfélemlíteni a kutyámat, azért "üntyürpüntyürü" módszerrel nevelem. Természetesen van amiben kicsit muszáj volt keményebbnek lenni, pl a talált élelem megtagadást csak a zörgő palackos módszerrel tudtam nála elérni. De legalább fizikailag nem bántottam.

2023. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
95%

Fhúöcsém te milyen faluban élsz ahol ez a szint?


1 a kutya.. "iskola" amit felsicceltél úgy szar ahogy van..


2 a házhozjáró kiképző aki a szögessel jött az is egy teljesen hozzánemértő valaki lehet.

Létezik gyakorpópóráz, ami se nem sima, sem nem szöges, és hibátlanul műxik.

2023. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
A kutya sosem volt bántalmazva, imádom őt. Ha nem tűnt volna fel, szakemberek segítségét kértem a nevelésben. Budapesten élek, több kutyaiskolába is jártunk, és mindenhol ugyanez volt, forogni kellett a sima nyakörvvel, mint egy idióta, a kutya meg húzott vég nélkül. A kiképző a régi módszerek híve, igaz nem manapság, de a rendőrségnél volt, ő képezte ki a kutyákat. Miután vele kezdtünk el dolgozni, minden gond megoldódott. Előtte próbálkoztam még egy nagy "sztár" kiképzővel is, az volt a legrosszabb. Alkalmanként elkért 20 ezret, fel kellett vágni egy kg virslit, és fél év alatt sem fejlődtünk semmit.
2023. márc. 15. 17:47
 5/74 anonim ***** válasza:
94%
A szögesnyakörv akkor is egy szar.
2023. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy valaki trénernek nevezi magát, még nem biztos, hogy ért hozzá. Tudok több olyanról, aki tréner végzettség nélkül oktat, és bizony elkövet súlyos hibákat is.
2023. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
85%
Ha neked ez kell, szuper, hogy megtaláltad hozzád való kiképzőt. Mindig elcsodálkozok, hogy hogyan maradhatnak fent a 20-40 éves módszereket használó, csak kényszerrel dolgozó iskolák, de mindig ugyan az a válasz: van az a szintje az embereknek, akiknek ez kell. Akiknek túl összetett egy klikkeres tanítás, egy főleg önkontrollon alapuló szabály bevezetése. Volt ilyen ismerősöm, nem bírt a bull-típusújával. Eljött az ajánlásomra a mi kutyasulinkba, a felét sem értette, ami ott történt. Elment a másik iskolába, rárakták a szögest és lenyomkodták a kutya fenekét, nagyon elégedett volt, hogy az működik. (Aztán a kutya megrágta a családot és néhány járókelőt és lealtatták.)
2023. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is húzott a kutya, és képzeld, nem kellett szöges nyakörv. Türelem kell annak az állatnak, szegény aztán tudja is rögtön, hogy mit kéne csinálni..
2023. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
88%
Ne csodálkozz rajta kérdező, ha ilyen szépen tanítod, hogy egyszer a pont szájmagasságban lévő gyereked torkát széttépi 1 másodperc alatt. :)
2023. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
95%

"Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna"


Jajj, mindjárt megsajnállak. Foglalkozni kell a kutyával, nem csak ütni, vagy szöges nyakörven rángatni? Jajj te szegény.

2023. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!