Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóborkutyák esetleges támadása...

Kóborkutyák esetleges támadása ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés

Sajnos a környéken egyre több a szabadon mászkáló eb a kisebbségiek miatt, az elmúlt héten kétszer is kis híján nekemjöttek: az út túloldalán lévő bokros részről morogtak rám, de szerencsére csak egy pár métert követtek, miután sietősen befordultam egy másik utcába... Mondjuk kétszer is hasonló módon megúszni vagy baromi nagy mázli, vagy az is lehet, hogy végül nem támadnának meg, de jobb a békesség és a felkészültség.

Ha jól tudom, a kutyák nem szeretik az ultrahangot (?). Ha veszek egy ilyen sípot vagy valami hangadót, azzal el lehet riasztani őket? Vagy milyen bevált, biztos módszer van erre, hogy megelőzzük a bajt? Gondolom, nem csak én lakom "veszélyes" faluban. Köszönöm előre a tanácsokat.



2023. márc. 18. 18:48
 1/3 anonim válasza:

A kutyák nagyon megérzik ha félsz.

Ha pl közeledne feléd egy kutya minél jobban próbáld le nyugtatni magad és SEMMI félek képpen ne kezdj el futni mert üldözni fog.

Ha már közel van a kutya akkor áll egy falnak vagy fának háttal és a kezedet szorítsd magadhoz lehet, hogy a kutya meg szaglász és el egy mert csak addíg voltál neki idegen de ha félsz a kutyáktól(nem csak azoktól) akkor érdemes kerülni azt a környéket. Ha pedig tényleg a kutyus mindíg kint mászkál az utcán akkor érdemes jelezni a gazdájának. Nem tudom van e neked kutyád de ha kutyasétáltatás nál jönneked egy kutya akkor az már sokkal nagyobb szívás. Saját tapasztalat, főleg ha nagy kutyát sétáltatsz. Ez apum story-a de amikor ő sétáltatta az akkor még kölykök német juhász át és kiszökött egy nagy totveiler akkor a kutyát(a kölyköt) a lábábához fogta a nyakörvénél és levette a pórázt. De tudjátok akkor még nem ez a műanyag csattok voltak hanem fém. Azzal oda csapott egyed és lement.

Szerintem nem kell sípot vegyél de ha tényleg félsz a kutyák tól akkor került azt a környéket.

2023. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne, ha kihívnád a gyepmestert.

Egyéként annyit tudunk ajánlani, hogy hordj magadnál paprikaspray-t...


Némelyik kutyának elég elrettentés, ha erélyesen odaszólsz, vagy megindulsz felé. Néhány meg emiatt fog betámadni. Gyepmester a fix megoldás.

2023. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A legtöbb kutya már ismeri a botot, mint fenyítőeszközt/fájdalomforrást.

A juhászkutyák 2-3-an is meghátrálnak, ha botot látnak nálad, esetleg egy túrabot/sétapálca/ stabil esernyő biztonságot nyújthat

márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!