Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért esik pánikba a kutya ha...

Miért esik pánikba a kutya ha megfogom a lábát vagy a farkát és egy kicsit meghúzom?

Figyelt kérdés

Éppen ment volna kapdosni a darázsakat amikor megfogtam a hátsó lábát és egy kicsit visszahúztam.

Erre úgy megijedt, hogy elkezdett sírni és rágcsálni a kezemet.

Hogyan lehet erről őt leszoktatni?

Miért hiszi azt, hogy bántani akarom?

Há kicsit is visszahúzom valamelyik végtagán a kutyát vagy a farkánál pánikbaesik és sír, meg elkezdi rágcsálni a kezem nem gyengén.



2023. márc. 19. 07:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Téged kéne a farkadnál fogva tépni…
2023. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
80%
Nem fog bántani csak valószínűleg nem számított arra ,hogy meg fogod és megijedt.Nem tudom, hogy ő egy kölyök vagy már felnőtt kutyus e de ha érzékenyek az izületei akkor érdemes kivizsgálni.Én például ha futok vagy bármi olyan tevékenységet végzek a kutyusal akkor elötte és utána érdemes le nyújtani a végtagjait. Nem kell leszoktatni lehet, hogy csak egy számára kényelmetlen szituáció és fevisít de ha csak egyszer egyszer történt meg akkor valószínűleg csak megijedt. A kezedet is csak azért,,fogta'' meg mert számára csak kellemetlen volt.
2023. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez kutyáknál is változó, akárcsak embernél. Valakit nehéz megijeszteni, van, aki halálra rémül és hu-tól :D Ugyanez, amikor váratlanul megragadsz valakit. A kutyák is sokfélék, a tiéd érzékenyebb, kicsit vékonyabb az idegrendszere, de nincsen ezzel nagy baj, nem nevelés kérdése, esetleg szoktatni lehet hozzá. A szoktatás alatt azt értem, hogy sokfelé hozzáérsz, megtartod, és nyilván nem "helyzetben", hanem nyugiban kezdve.

Általában azoknál, akik sokfélét csinálnak a kutyájukkal amúgy is (pl. sportolnak vele), ilyen nem szokott lenni, mert van egy jó, bizalmi kapcsolat közöttük.

2023. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1-eske.

Hol írtam, hogy tépem a farkánál fogva?

Olvasd el a kérdést újra és próbáld meg értelmezni, és ha nagy nehezen sikerült akkor bocsánatot kérsz ha van benned valami.

Várjál segítek:

"megfogom a lábát vagy a farkát és egy kicsit meghúzom"

Még vannak egyéb utalások is a kérdésbe ami azt a benyomást keltheti nálad, hogy nem erősen, vagy agresszívan húzom meg neki a végtagjait vagy a farkát, de hagyom fedezt fel a többit magad.

2-es.

8 év körüli.

Teljesen egészséges és mozgékony.

Nagyon boldog kutya.

Ezért sem értem, hogy miért ijed meg ennyire ettől.

2023. márc. 19. 08:11
 5/17 anonim válasza:
37%

2es vok

Akkor valószínű csak megilyedt #3

2023. márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm a válaszaitokat, kivétel az 1-eskéét, az nem volt valami hasznos.


De a kutya full megbízik bennem meg minden.

Nagyon szeretem őt, és ő is szeret engem.

Mindig odajön és beleerölteti magát az ölembe és erőszakoskodik, hogy simogassam.

Nagyon ritka szerintem az ilyen kutya aki ennyire igényli az ilyen dolgokat, hogy konkrétan nem elég neki a simogatás, játék stb, hanem rendesen állandóan ott akar velem lenni mindenütt és mindenhol.

2023. márc. 19. 08:18
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Akkor se húzd meg a farkát, fáj neki.
2023. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert kutya.

Nálunk a kutya és a macska is utálja, ha a lábához, fenekéhez, farkához nyúlunk.

A mi kutyánk is velünk van 13 éve és még sosem harapott meg, de mikor a farkát megfogom (csak megérintem) egyből rám fordul. Nem harap meg, nem kap oda, de látszik, hogy ez lett volna a reakciója.

Nem minden kutya és nem minden macska ember központú, van amelyiket jobb csak távolról szeretni, vagy simogatásnál a fejénél, nyakánál maradni.

2023. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nyilván nem fogom neki huzkodni a végtagjait meg a farkát, nem vagyok hülye.

Csak azt szerettem volna megkérdezni, hogy hogyan ne ilyedjen meg ennyire ha hozzáérek a lábához és egy KICSIT hátrébbhúzum őt.

2023. márc. 19. 09:43
 10/17 anonim ***** válasza:

Miert nem a nyakorvet fogod meg? 😳

En ertem,hogy nem bantottad meg nagyon jol megmagyaraztad, hogy SZERINTED ez miert jo neki, de ha a kutya tudna beszelni, valoszinuleg nem azt mondana, hogy jajjdejo, hogy cibalod a farkam meg a labam.


Gondolj erre es inkabb a nyakorvet huzogasd, ha annyira muszaj.

Erdekes, hogy mar a 1,5 eves gyerekem is erti, hogy miert nem huzgaljuk a kutya testreszeit, de te meg ennyire meg akarod magyarazni, hogy ez igy oke.


Hat oke.

2023. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!