Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legnyugodtabb és...

Melyek a legnyugodtabb és legszelídebb kutyafajták?

Figyelt kérdés

Amit lehet lakásban is tartani…


Nyílván megfelelő fárasztás mellett, de nem irreálisan nagy a mozgásigénye.


Maga a lakás 190m2, tehát hatalmas és egyedül lakom benne. Klíma is van…


Nagyrészt otthonról dolgozom, de ez nem jelenti azt hogy munkaidőben tudnék a kutyával foglalkozni, meg hogy nem kéne néha egyedül hagynom órákra.


Persze amíg kölyök, addig megoldanám, hogy ne maradjon egyedül.


Még nem határoztam el magam 100 százalékig a kutya mellett, elfogadom azt is ha inkább nem annyira ajánlott nekem kutyát tartani…


Már volt 2 beteg kutya rövid ideig a “tulajdonomban” akiket találtam az utcán és félévig nálam voltak, vidéken, kertesházban… Parvósan találtam Őket.


De sajnos velük kudarcot vallottam, abban az értelemben hogy nem tudtam Őket szocializálni a megfelelő módon, minden idegen állattal nagyon nagyon agresszívek voltak…


Azon kívül hogy orvoshoz jártam velük, nem tudtam még kutyaiskolára is költeni akkoriban, meg eleve nem is nagyon volt ilyesmi azon a településen…


Úgyhogy azoknak a kutyáknak nagy nehezen, de találtam másik gazdát, akinek volt már tapasztalata ilyen jellegű kutyákkal.

Amúgy bulltípusú keverékek voltak…


Azt gondolom, hogy itt Budapesten azért könnyebb dolgom lesz, de ettől függetlenül ha veszek kutyát, mindenképpen fajtatiszták akarok, bejegyzett tenyésztőtől, ha van valami gond akkor biztosan tudjak kihez fordulni.


Ezeken kívül talán annyi az egyetlen kritérium, hogy ne ilyen extrém szőrhullatós fajta legyen… A fajta ára nem számít, mivel úgyis 10-15 évig lesz velem jó esetben, ahhoz képest meg bármilyen vételár eltörpül.

A két talált kutya “ingyen” volt, de összesen több milliót költöttem rájuk amíg nálam voltak, úgyis hogy sokkal rosszabb anyagi helyzetben voltam mint most…



2023. márc. 21. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Shih-Tzunk van. Imádjuk és megfelel a leírtaknak.
2023. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Cavalier King Charles spániel, Corgi.
2023. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Megfelelő nevelés és foglalkozás mellett bármelyik lehet nyugodt és szelíd, kutyaiskolát ne spórold meg. Értem, hogy akkor nem tehetted meg, de ha most van lehetőséged fajtatisztára költeni, a kutyaovi és a kutyasuli is bele kell, hogy férjen, és egy jó tréner segít, ha elakadsz (meg a tenyésztő is).

A szőrhullásról én azt gondolom, hogy a hosszabb szőrt könnyebb takarítani, a rövid beszúródik a kárpitba, ruhákba, sokkal kellemetlenebb, de vannak nem szőrhullató fajták, akik viszont kozmetikaigényesek, ilyenek például az uszkárok, akik jól teljesítenek akár segítőkutyaként is, szóval nem nehéz fajta, de nekik is kell a megfelelő foglalkozás.

2023. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Az uszkárnak pont hogy nagyon nagy a mozgásigénye. Csak elég félreértett fajta, mindenki azt hiszi hgy egy kis szobakutya, holott pont ellenkezőleg, kifejezetten sportos, nagyon igényli a fizikai és a mentális fárasztást is, aktív családba illik.
2023. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Van mozgásigénye az uszkárnak, de nem egy husky, és nyugodt, szelíd fajta.
2023. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár,tacskó,bichon havenese,bichon bolognese,palotai pincsi.Esetleg még a mopsz, francia bulldog,de ezeket én semmi pénzért nem vennék,mert betegesek.
2023. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Most a Shih-Tzu nagyon szimpatikus…


A Pekingi Palotakutyát néztem még, azok mennyire egészségesek mondjuk egy mopszhoz képest?


Sok hasonló kutyát látni az utcán, de azok javarészt gondolom csak fajtajellegű keverékek…


Különben ezek az ázsiai fajták nagyon nyugodtnak tűnnek.

2023. márc. 21. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Shih-tzu-ra mégegy pont. Illetve a bichon összes fajtája, uszkár, lagotto romagnolo, esetleg csivava, ha tetszik neked ez a fajta.

Tudom hogy írtad hogy nem nagyon jöhet szóba, de ajánlom a fajtamentést, vannak fajtatiszta kutyák is néha (pl láttam fajtatiszta KAU-t menhelyen).

2023. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

"De sajnos velük kudarcot vallottam, abban az értelemben hogy nem tudtam Őket szocializálni a megfelelő módon, minden idegen állattal nagyon nagyon agresszívek voltak…"


Egy szocializálatlan, durván reaktív kutyát a legszuperebb tréner sem fog fél év alatt rendbe tenni, még az is előfordulhat, hogy valamennyire mindig reaktívak marad.

2023. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!