Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jellemző általában egy...

Mi jellemző általában egy tacskóra? Milyen nevek illenek hozzájuk?

Figyelt kérdés
Tudom, minden kutya más, de biztos van a tacskókra jellemző személyiségjegy, ezek érdekelnének. Illetve valami bohókás névajánlatot is szeretnék kérni.
2010. okt. 7. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A tacskó eleven, közismerten értelmes, találékony és okos kutya. Nem a legengedelmesebb fajta, az akaratossága néha már komikus. A tacskó csupa ellentét. A terepen igen bátor, szívós és kitartó, odahaza azonban szereti a megszokott kényelmet, nagyon vágyik a figyelemre, és szemmel láthatóan kétségbe esik, ha szigorúan beszélnek vele. Ragaszkodik a gazdájához, és nem szereti, ha magára hagyják, bár hajlamos arra, hogy vadászösztöne hatására magányos felfedezőurakra induljon. A tacskó többnyire energikus és mozgékony, de nem szilaj. Csak akkor ugat, ha ismeretlen zajokat hall, s ha igazán bátor, meg is kísérli megállítani a betolakodót. Kiváló a szimata. Viselkedésére a rendíthetetlen eltökéltség jellemző: ha egyszer elhatároz valamit, rendkívül ügyesen tudja manipulálni a gazdáját a cél elérése érdekében.
2010. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
nekem is van egy tacskóm, igaz törpe tacskó és nagyon imádom! nagyon igényli hogy foglalkozzak vele és nagyon könynen tanul meg dolgokat:) van egy yorkim is és kiskorukba össze lettek szoktatva és mégcsak rásem mordul:) nagyon aranyosan eljátszanak egymással:) a yorkimat picurnak a tacskómat: csöpinek hívjuk:) de kíváló név tacskónak a tacsi is, vagy a doktor szöszi c filmből ismerté vált Gyilkos nevű csivava:D
2010. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
elöző...akarom mondani a doktor szöszi c. filmből ismerté vált csivava.. akinek gyilkos a neve:D elnézést az elöbbiért:)
2010. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám kapott egyszer egy 4-5 éves sima szőrű tacskó szukát. Az előző gazdái Bodrinak nevezték el. Azóta is ezen röhögünk. Inkább Topinak, vagy Morzsinak szólítjuk. Hallgat mindegyikre. :-))
2010. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A Terminátor egyértelműen alkalmas egy tacskónak. :D

Én amúgy Szimba és Sanyi nevű tacskókat ismerek, utóbbit régen Napóleonnak hívták. :D

2010. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
52%

"Nagymamám kapott egyszer egy 4-5 éves sima szőrű tacskó szukát. Az előző gazdái Bodrinak nevezték el. Azóta is ezen röhögünk. Inkább Topinak, vagy Morzsinak szólítjuk. Hallgat mindegyikre. :-))"


azért hallgat mindegyik névre mert a kutyák a magánhangzokra figyelnek ugye a Bodri- O,I és a Topi, vagy Morzsi névben is O,i van

2010. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem tipikus tacskó nevek Csöpi, Fifi. A Sanyi is tetszik, szerintem illik hozzá :-).

Gyerekkoromban egy barátomnak volt tacskója. Ha a gazdáját elkezdte valaki hangosan szidni, vagy kezet emelt rá valaki, azt megtámadta. Haláli volt!

2010. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 11.34-es!

Tökéletesen igazad van, én is így tudom, pont ezért szólítjuk szegény kutyust ezeken a neveken. Így nem zavarodik össze szegény. :-)) A Bodri mégiscsak hülye név egy tacskónak. Főleg egy sima szőrű szukának. :-)))

Tacskónevek talán még : Tipli, Kefe, Jancsi, de "ismertem" Boti nevű tacsit is.

Ja, a "nagymamás" válaszoló voltam. :-))

2010. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
CSoki a szomszéd tacskó!
2010. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Olyan nevet adsz a kutyádnak, ami neked tetszik, az itt említettek mind tucatnevek, nincs bennük semmi különleges.
2010. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!