Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a kutya és az ember közös...

Bulcsando kérdése:

Mi a kutya és az ember közös őse ?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne a dolog mert kiváncsi vagyok arra hogy ha egy kutyából embert akarnánk csinálni mennyire kéne elbutítani a kutyát és mennyire őrizné meg a saját egykori jellemvonásait emberként ?

2023. márc. 22. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Dr. Moreau szigete?
2023. márc. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Egy kituno orosz iro, Bulgakov irt errol egy nagyon tanulsagos es nagyon szorakoztato szatirikus kisregenyt, "Kutyasziv" cimmel. Itt el lehet olvasni az egesz muvet:

[link]


Itt van a tartalom osszefoglalasa:

[link]

2023. márc. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Kozos osunk egy egysejtu volt amibol minden kifejlodott
2023. márc. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
96%
Kb. százmillió éve váltunk szét, a közös csoport a Boreoeutheria, a közös ős ismeretlen és már kihalt.
2023. márc. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
10%
Szerintem nincs ilyen.
2023. márc. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

Én a kérdés alatti leírásra reagálnék: embert nem lehet csinálni belőle, max valami emberszerűt ami konvergens evolúció miatt néz ki embernek. De attól még nem lesz Homo sapiens sapiens. Értem mire gondoltál, nem kötözködésként írom hanem inkább érdekességként.


Azt nehéz megmondani mennyire látszana ,hogy egykoron kutya volt. Biztos lennének ilyen-olyan anatómiai apróságok amik árulkodnának, de ha belegondolsz egykoron az embernek is élt kutya-mókus lényre emlékeztető őse s ma mennyi látszik belőle? Sokan még a csimpánzokkal való rokonságot is letagadják, pedig ott aztán letagadhatatlan a hasonlóság. Olyan extrém esetekről nem is beszélve mint az ormányosok és az elefántcickányok esete vagy a párosujjú patások törzsfája. Szóval a hasonlóság mértékétől függően lehet meg sem tudnád mondani melyik ember s melyik kutyából ember, de az is lehet ,hogy tök másmilyen lenne.

Egyébként nem teljesen világos miért fontos ,hogy mikor élt s mi volt az ember és kutya legközelebbi közös őse. Már bőven messze van egy direkt keresztezéshez, miért lenne fontos ez?

2023. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
Logan volt az...
2023. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Te
2023. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!