Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszűnt a kutyatápunk, mi...

Megszűnt a kutyatápunk, mi lehet jó helyettesítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10 éves törpe schnauzerem világ életében kegyetlen válogatós volt, simán fényevőként létezett, ha nem tetszett neki egy táp. 7 éves korában egyébként ennek az oldalnak a segítségével megtaláltam a Brit Care adult small breed lamb & rice-t és insant szerelem lett, el sem hittük, de úgy ette, mint egy kisangyal a mai napig.


Máshol is olvastam már, utána is érdeklődtem és szeretett tápunkat nem gyártják többé. BARF-ot nem szeretnék és lassan seniorra is kéne váltani, de most nagyon nehéz helyzetbe kerültünk ezzel. Bármit veszek neki (kis adagokkal tesztelünk), beleszagol, majd szomorúan rámnéz és elsétál. Van még 3-4 adagnyi Brit a dobozkájában, de próbálom a végső esetekre tartogatni. Eddig próbáltuk a Brit Care mini lamb-et és a Select Gold mini adult lamb & rice-t.


Tudtok esetleg tippeket adni, hogy mit próbáljunk ki a picurkámmal? Köszönöm előre is!



2023. márc. 24. 12:21
 1/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
82%

Én csak márkákat írok: Platinum, Orijen, Acana, N&D, Real Nature Wilderness


És egy jó tanács, kaja mellett még egy kutya sem halt éhen, ne hagyd válogatni. Persze ezt csak abban az esetben ha egészséges a kutyád.

2023. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

En mar ide le se merem irni ezt, hogy ne hagyd valogatni, mert mindig lepontoznak, hogy ez allatkinzas..😂

Lehet, valakinek az. De akinek nem volt meg tenyleg borzalmasan valogatos kutyaja, az talan nem erzi at. Az enyem is ilyen, soha semmi nem kell neki, nehez vele.

De amikor bevetettem nala is vegre ezt a modszert, hogy egyszeruen nem kapott mast, csak az adott tapot, akkor elkezdett vegre enni. De elso korben 2 napig egy falatot se evett; az igaz. Utana viszont megtort a jeg. Nem volt mas nasi, mas kaja helyette, csak az, amit kiraktam ele.


Szoval igen, kaja mellett egy ehes kutya se hal ehen.

2023. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Próbáljátok meg a Brit Care Medium Lamb & rice-ot. Semmi baja nem lesz tőle és ugyanazok az összetevők kb :)


Picit nagyobb szemű, mint a Small breed, de egy törpe schnauzernek teljesen jó. A 8 kilós tacskó keverékem ezt eszi. A Small breed-et meg se rágta, ezért a Medium breed-et eszik. Minden téren bevált nála.


(Gyártónak meg én is csak gratulálni tudok, hogy megszüntették és csak csirkés Small breed van helyette... sokra mennek vele a csirkeallergiás kutyák)

2023. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Senior táp egyébként nem feltétlenül szükséges. A 14 éves csivava keverékem is felnőtt tápot eszik, sosem evett senior tápot és korához képest nagyon jól néz ki.
2023. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fozni kell nekik. Olvasd el mik vannak egy kutyatapban. Az en kutyamnak azota nem kell allatorvos, miota fozok ra. Elotte minden baja volt, meg epilepsziaja is volt. Sok sikert
2023. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

3. Nincs ilyen h csirkeallergia! Ertsuk mar meg! 50-100 eve miert nem volt ilyen h csirkeallergia? Probaltad mar h adsz neki szín csirkehust pl farhat vagy barmi? Semmi baja nem lesz. Csak a bolti “csirkes” mergektol. Az allatorvos is es a kutyatap gyartok is csak a penzedet akarjak.

Orszagomat egy kis eszert…

(Egy volt allatorvos asszisztens)

2023. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!