Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A téli szélvédőmosó ugyanolyan...

A téli szélvédőmosó ugyanolyan mérgező hatású a kutyákra mint a fagyálló?

Figyelt kérdés
Fagyállót nem tartunk itthon,de szélvédőmosó mindig van a garázsban és a kutya a garázsban tölti az éjszakát.Ha véletlenül beleiszik,lehet olyan erős a mérgezés,hogy elpusztul tőle?
2010. okt. 7. 14:44
 1/10 Deus88 ***** válasza:
Téli szélvédö moso is elég mérgezö és el is tud pusztulni töle ha sokat nyal belöle de egy két nyalástol nem , és nem hiszem hogy neki álni nyalogatni a szélvédömosot mert nem vlm jo izü.(nem mindtha kostoltam volna de vegyszer :))
2010. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

500 Ft-ból tudsz csinálni egy egyszerű polcot, amire fel tudod tenni a kutyára ártalmas dolgokat.


Mindenképpen megéri "befektetni", biztos ami biztos.


A kutyának nagy fájdalmai, komoly rosszulléte is lehet, ha nem is pusztul el tőle, ha bele nyal, ami ráadásul állatkínzásnak minősül. Ne kockáztasd a kedvenced egészségét/életét, ráadásul muszáj leszel ezek után állatorvoshoz vinni, aki ráadásul köteles lesz a felelőtlen állattartásból fakadó állatkínzás miatt bejelentést tenni ellened, az adataid nála vannak...


Szóval szerintem inkább küszöböld ki ezeket a veszély-tényezőket a saját érdeketekben! :)

2010. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az lenne a minimum,h feltegyétek mondjuk polcra,vagy legyen elzárva,ha a kutyus hozzá tud férni,nem?!
2010. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
fagyálló=téli szélvédőmosó
2010. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pincsi. Ebben igazad van, de nézd meg, hogy mi a különbség a fagyálló és a szélvédőmosó között..


Egész más összetételű a téli és "nyári" fagyálló... Gondolom ezért tette fel a kérdést a kérdező, az más kérdés, hogy gondolkodhatott volna kérdés előtt, hiszen ő sem issza meg egyiket sem, mert mindkettőről - nyilván - tudja, hogy ártalmas.. :)

2010. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a nyári szélvédőmosónak kb annyi értelme van hogy egy kutyának 100 m2-es vagy 120 m2-es kifutója van


elég mosogatószert vízzel összekeverni és azt tölteni nyáron bele, ugyanaz a hatást éred el fillérekből

télre nem szabad ezt a módszert használni, csak normális fagyállót, mert különben a mosogatószeres víz az belefagy

amúgy most a kérdezőnek nem lenne ilyen problémája, ha mosogatószeres vizet töltene a kocsijába, még nincs olyan hideg, hogy ne lehessen használni ezt a módszert, amit leírtam

2010. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én is tárolok télit a garázsban, mégsem azt használom jelenleg... :)


Szó nem volt arról, hogy ő azt épp használná és nem is ez volt a lényeg..


Minden esetre köszönjük a nyári infót, hasznos volt! :)


A lényeg az és ebben mindenki egyetért: a gazdi csináljon egy polcot és minden kutyára ártalmas dolgot pakoljon fel a kutya számára elérhetetlen helyre! :)


Szép napot! :)

2010. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szélvédőmosót jól eldugtam az egyik szekrénybe.:D

2010. okt. 7. 16:26
 9/10 hell-ikon ***** válasza:

Ha esetleg megtörténne a baj és valamilyen úton-módon fagyállót inna a kutya, akkor _elsősegélyként_ pálinkát kell vele itatni (nem viccelek) és aztán nyomás a dokihoz.


[link]


A fagyálló vs. téli szélvédőmosó témában nem nyilatkozok, mert fogalmam nincs, hogy van-e és ha igen milyen mértékű különbség a kettő között.

2010. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a nyári szélvédőmosónak kb annyi értelme van hogy egy kutyának 100 m2-es vagy 120 m2-es kifutója van "


ezért írtam a példát, na az értelmezése, amire én gondoltam:

egy kutyának szerintem teljesen mindegy, hogy +20 négyzetméterrel több területen szaladgálhat

szóval teljesen mindegy, hogy drága ablakmosót használsz, vagy házit

mondjuk a házi a 100-as de a szélvédőmosó a 120-as de semmi tapasztalható különbség nincs közötte, így értettem

2010. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!