Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én tapasztalom hogy az...

Csak én tapasztalom hogy az állatorvosok mennyire közömbösek az állatok iránt? Miért nem az állatbarátok közül kerülnek ki az orvosaik?

Figyelt kérdés

A városunkban már végigjártuk az állatdokikat, de megdöbbentő hogy egytől-egyig tárgyként kezelik a kutyámat. Sőt, volt aki a fülét tépte, hogy beadjon neki valamit, szegényem meg visított fájdalmában :(Nem azt mondom hogy dögönyözzék meg csókolgassák, de minimális szeretetet sem mutatnak az állatok iránt. Ezt nem csak én tapasztaltam így vagy csak nálunk van ez?

Állatvédők munkáját is nemhogy segítenék, hanem hátráltatják, döbbenetes amit ezen a videón láttam!:


http://www.youtube.com/watch?v=xEZtm8xM_CA&feature=related


2010. okt. 7. 15:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Olyan is van, akit te mondasz, de az meg alkalmatlan bunkó (ember orvosok között is van olyan). Az viszont érthető, hogy nem tutujgatja az állatot. Ők is szeretik ( a többség), de nekik az egy munka. Neked meg a szíved csücske az az állat :)

Én egy tahóval találkoztam, a többi mind nagyon normális volt az állattal és velem is.

2010. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzelmeket vinnének bele, akkor nem tudnák rendesen ellátni a munkájukat. Te is rondán néznél, ha ahelyett hogy kezelné az állatot, inkább ott picsogna felette, hogy "szegéééénykeeee...".

Egyik állatorvos ismerösömnek mesélte hogy az egyetemen direkt direkt trenirozzák öket arra hogy érzelemmentesen maradjanak ... azt inkább nem írnám le hogy hogyan :(

2010. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

ahová én viszem az állataim ott kedvesek velük,elöször megsimogatja meg megnyugtatja és nem esik neki egyböl

Győrbe van ez,Szabadhegyen!

2010. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló tapasztalatom, sajnos sok állatorvos csak a pénzre megy. Viszont ellenpélda mindig van, én megtaláltam azt a 2-3 rendelőt, ahol nagyon rendes és kedves orvosok dolgoznak, biztos, hogy a Te környékeden is akad ilyen!
2010. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ilyenek az állatorvosok. A kismacskákkal [4hetes kor alatt] meg egyáltalán nem törődnek...pfff...
2010. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Második válaszolónak: Hát nem tudom én nem tudnék teljesen érzelemmentesen viselkedni velük. Ha például olyan helyzetben lenne egy páciensem, hogy műteni kell a kutyát felajánlanám a részletfizetést nekik, ha látom, hogy nem tehetik meg hogy egyben kifizetik a nagy összeget. Meg kedvesen bánnék az állatokkal. Próbálnék segíteni mindig nem úgy mint a mi állatorvosunk. Alapból a kis testű kutyákat nem szereti. Bunkó stílusba válaszolok. De a másik állatorvos se jobb ami a városba van. Annak meg csak a pénz pénz pénz. Mindig úgy csinálja hogy lehúzza az embert. Azért járunk az elsőhöz mert hiába bunkó jobb állatorvos (szakmailag) mint a második. De egyáltalán nem vagyok megelégedve vele.
2010. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Nekik ez munka. Gondolj bele, találkozik heti szinten rengeteg cuki kisállattal, egyszerűen képtelenség mindet megszeretgetni :)


Egyébként az én állatorvosom is alapvetően kedves, de szerintem ez a ritkább.


Én pont azon döbbentem meg a múltkor, hogy az állatorvosi egyetemen az egyik doktornő tök oda volt a cicánkért, hogy milyen cuki. Nem is értem, gondolj bele évek óta hány cuki kismacskát lát naponta. Hát a miénk semmivel nem cukibb, mint egy átlagos cuki kiscica, mégis babázott bele kicsit. Szerintem ez a meglepő, nem az, hogy nem különösebben foglalkozik vele.


És abban biztos vagyok, hogy szeretik az állatokat.

2010. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Bunkó stílusban válaszol*

Ha kérdeznek tőle. Olyan, hogy bármiben is segítsen nincs hiába oda jársz már évek óta. (ismerősöm is így járt ott)

2010. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van, eddig próbáltam a másik oldalról is nézni a dolgokat, de a belinkelt video érzéketlen hatósági állatorvosa már mélységesen megdöbbentett, és egyszerűen nem tudok az ilyen esetek felett napirendre térni. Felháborító hogy szenvedő állatokat további nyomorúságra ítél, mikor egy szavába került volna, hogy elvihessék őket az állatvédők!!!!!
2010. okt. 7. 15:28
 10/28 anonim ***** válasza:

Nekem Gödöllőn szerencsém van a dokinkkal. Nőci és nagyon aranyos, az asszisztens csapattal együtt. Ellenben a kutyám nagyon ellenséges.


Vizsgálat közben dünnyögtek Neki, meg simogatták, de a kutya bizony odamordult, odakapott (szájkosárban természetesen). Nálunk fordítva szokott lenni: Nekem kell rászólni a kutyára, hogy ne morogjon, nem kívánságműsor. :D


Mikor látták, hogy a kutya nem anyuci kedvence, hanem a kutyája, ők is elhagytak vizsgálat alatt a "tutyi-mutyival", és a végén szeretgették meg őt és én is nagyon megjutalmaztam, mert rögtön ügyesen viselkedett ő is.


Azóta így csináljuk és a kutya is jobban tűri, nem morog, nem kap oda. :)

2010. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!