Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt dobermann mellé egy...

Felnőtt dobermann mellé egy kölyök beagle?

Figyelt kérdés

Nem lenne furcsa, ha vennék? Sétánál például nem néznének az emberek, hogy miért van együtt két ennyire különböző kutya? Nem mintha érdekelne, ha beszólnak, csak szeretném tudni.

Végülis mind a 2 fajta vadászkutya (is), de mégiscsak különböző a kettő.

A mozgásigényük is körülbelül ugyanakkora, nem?


2010. okt. 7. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

A barátnőmnek pont egy 3 éves dobbermannja és egy másfél éves beagle-je van! :)


A beagle nagyon lusta, nehéz mozgatni, míg a dobbermann egy aktív fajta kutya. Legalábbis a barátnőm esetében. :)


Az meg ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak! :) Az az ő bajuk! :)

2010. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia!


Nekünk is volt dobink még kis lány voltam. nem értem miért mondják hogy egy gazdás és hogy nem családi kutya....szerintem csodálatosan szépek és előkelő kutya.

Mi bármit csinálhattunk vele sose volt agresszor...

Nekünk egy korcs volt mellette akire féltékenykedett néha össze kaptak de semmi komoly nem volt sose.

2010. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
utcába is volt ilyen dobermann, egyszercsak bekattant kinyírta a másik kutyát meg csirkéket meg kakast mindent macskát, amit elért és mozgott eltett láb alól :D
2010. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de hazaért a gazda azzal kedves volt mint mindíg, meg örült neki, aztán ordított a gazda hogy mi a fa*z?
2010. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem is van dobermannom, igaz ő egyedül van, de jól kijön a többi, séta alkalmával megismert kutyával. Ha jó van szocializálva, nem lehet gond. Persze a féltékenykedés előfordulhat. De majd ők eldöntik ki lesz a dominánsabb.
2010. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A dobermann mióta vadászkutya? :O Tudtommal kemény őrző-védő fajta... Amúgy meg ha az alapján választasz kutyát hogy az utcán mit gondolnak rólad akkor úgy kell neked. Ha mindenki így gondolkodna akkor mára már csak kis utángyárott kockafejek mászkálnának mindenhol és nem lenne semmi különbözőség. :D
2010. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: vadászkutya is, nem csak őrző-védő fajta.

Egyébként írtam ezt : "Nem mintha érdekelne, ha beszólnak, csak szeretném tudni."


Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.

2010. okt. 7. 22:27
 8/10 anonim ***** válasza:

És te hol olvastad vagy láttad hogy vadásznak vele? Nekem pl mudim van. Gyakran mennek ezzel a fajtával vaddisznóvadászatra hajtani, minden standard említni, de ettől még a mudi csöppet sem vadász kutya, szóval érted? A dobermann a másik kedvencem, elég sok dolgot olvastam róla de ez valahaogy sehol sem ugrott be, szóval nem tudom neked milyen titkos infóid vannak.

Amúgy meg minek kérdezed ha úgysem érdekel amit mondanak?

2010. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Nyugodtan vállald be, engedd el őket séta közben, és 1-2 nap múlva visszamennek :)
2010. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: a nevelésen múlik, hogy visszajön-e. És én rendesen nevelem a kutyámat.


Utolsó előtti: akkor olvasgass még. A dobermannoknak nagy a vadászösztönük, az tény, hogy őrzés-védésre használják leginkább, de attól még nagyon jó vadászkutyának is. Ha körülnézel, a legtöbb helyen mindenes munkakutyának van írva.

Mint már leírtam neked egyszer, néhány hozzászólással feljebb, szeretném tudni, hogy mit gondolnak az emberek, ha meglátják a 2 fajtát együtt.

És arra lennék kíváncsi, hogy ha elviszem a 2-t sétálni, akkor körülbelül ugyanannyira fáradnak-e le.

2010. okt. 9. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!