Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egyszerre kerül a családhoz...

Ha egyszerre kerül a családhoz havannai pincs és kiscica, akkor is kialakulhat szeparációs szorongása a kutyának? (8 órás munkavégzés miatt kérdezem)

Figyelt kérdés
2023. márc. 26. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne alakulhatna ki?
2023. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azért kérdezem. Csak arra gondoltam, így kisebb az esély, hiszen nem egyedül lenne. Pl. több tenyésztő csak úgy ad el társaságkedvelő állatot, ha nincs sokat egyedül az állat, vagy 2-t visz. EZért gondoltam, hátha más fajú állattal is működik.
2023. márc. 26. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem az a tapasztalatom, hogy kialakulhat úgy is. Habár, amikor nekem ilyen kutyám volt, szeparálnom kellett a másik kutyámtól, szóval lényegében ketten voltak, csak nem egy légtérben, de egy üvegajtón át látták egymást. A szorongásos mégis rombolt. Viszont a bekapcsolt rádió, és az, hogy a kutya tudott nézelődni kifelé az udvarra, megoldotta a szorongást.
2023. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyanak nem macska a tarsa, ha ugy vesszuk, mert masik faj..:D

Max egy masik kutya lehetne. De tokmindegy hanyan vannak, a szeparacios szorongas siman kialakulhat attol meg, hogy van mellette meg egy kutya.


Szoktatni kell fokozatosan az egyedulletre, nem azonnal otthon hagyni orakra.


Ha a tenyesztonek az a feltetele, ugy akar allatot eladni, hogy az nincs sokat egyedul, akkor itt elsosorban nem arra gondol, hogy vigyel hozza meg egyet, hanem arra,hogy x oranal tobbet ne legyen ember nelkul.

2023. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nyilván szoktatnám, csak mielőtt döntünk, kikérem hozzáértőbb emberek véleményét. A lényeg, akkor semmit sem segítene majd.

Köszönöm

2023. márc. 26. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha alapból instabil a kutya és/vagy a gazdi nem kezeli megfelelően, akkor kialakulhat.
2023. márc. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám szepás sajnos. Amikor mások kutyával van itthon hagyva, minden rendben. Viszont a cica nem volt kielégítő társaság neki, amikor csak ő maradt vele, ugyanígy sírt-vonyított.

Szerencsére ez már csak az éjjelekre vonatkozik, napközben egyedül lehet hagyni.

2023. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!