Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idegrendszeri baja...

Milyen idegrendszeri baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Egy 2 és fél éves Labradorom van. A Labradort csak idézőjelbe mondanám, mert nem úgy fejlődött ki, mint ahogy egy igazi Labradornak kellene kinéznie. Itt biztosan közrejátszott a beltenyészet, vagy egyéb gondok. A kutya vásárlásakor ezekkel nem voltam tisztában, de most már belátom, hogy valószínűleg ezért vannak gondjaim a kutya egészségével.


Körülbelül 3-4 hónapja vettem észre először a kutya betegségét.

Egyik pillanatról a másikra a kutya hátsó lábai megmerevednek, járásra szinte képtelen lesz, ekkor lefekszik (nem eldől). Az elülső lábai is megmerevednek, a fekvés közben görcsös mozdulatokkal kalimpál a végtagjaival. Tekintete egy helyre összpontosul. A szája nem habzik, nyála talán egy nagyon kevés mértékben folyik. Szerintem ez nem epilepszia, mert úgy hallottam, hogy ott a kutya eldől és rángatózik habzó szájjal. Az én kutyám lassan lefekszik és nem habzik a szája.

A legelső alkalommal, amikor észrevettem a tüneteket, éppen egy, az udvarra tévedt macskát ugatta, majd amikor a macska elkezdett karmolászni, fújni, a kutya megijedt.


Ezek a tünetek kb. 5 percig tartanak, majd egyik pillanatról a másikra elmúlnak, a kutya feláll, majd kis idő múlva futkározik, ugrál, csóválja a farkát és úgy viselkedik, mint ezelőtt, semmi betegségre utaló jel nincs.


Mint mondtam, tudom, hogy valószínűleg a kutya nem megfelelő szülői hátteréből adódóan ilyen, de ennek ellenére és szeretnék vele kezdeni valamit.


A válaszokat, tanácsokat előre is nagyon köszönöm!


2010. okt. 7. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de attól, hogy nem habzik a szája, még lehet epilepszia.
2010. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

De epilepszia. Sajnos a szaporított labradoroknál nagyon gyakori. Vidd orvoshoz és probáljátok beállítani a gyógyszerezését, talán rendszeres kezeléssel karbantartható. Sajnos erős a gyanum, hogy kezelés nélkül sokkal rosszabb lesz majd idővel.


Nem feltétlenül rángatozik az epilepsziás kutya és a szája sem habzik, de amit leírtál az szinte egyértelmü. Persze nem vagyok állatorvos, csak halt már meg labim epilepsziában.

2010. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez biztos hogy epilepszia. Egyik ismerősöm kutyája is epilepsziás (ő befogadta a kutyát). Szed rá gyógyszert naponta de így is van hogy előjön rajta ez a roham. Ugyanígy. Megmerevednek a végtagjai. Kitágul a pupillája és csorog a nyála is. Meg ici picit mozog úgy dőlöngél. Ha abba maradt a roham még egy kicsit letört, de utána már ő is jól van. Nála is 3-5percig szokott tartani ez. Ahol már rángatózik és habzik a szája a kutyának az már súlyos. Ennek is vannak különböző fokozatai. De ha nem kezelteted biztos, hogy romlani fog az állapota. Nem olyan drága az epillepsziás gyógyszer. Igaz neki pincsi-tacsi keverék kutyája van egy labrador nagyságúnak nyilván nagyobb adag gyógyszer kell, de akkor is vidd el állatorvoshoz.
2010. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ez lehet egy sokkos félelmi reakció is a nem megfelelő nevelés hiánya ...

de ne neten keresztül old meg a gondodat...!

keress meg egy állatorvost és egy viselkedéskutatót is, vagy olyan kiképzőt, trénert aki foglalkozik rehabbal

2010. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Már túl sokba kerül nekem ez a kutya...

Rengeteg pénzt ráköltöttem már, nem bírom tovább anyagilag.

Azt hiszem az lenne a leghelyesebb döntés, ha valakinek odaadnám. Mindenképpen új gazdát keresnék neki, rosszabb helyzetbe nem vinném.


Mint utánaolvastam, az epilepsziát csak gyógyszerrel lehet kezelni, elmulasztani nem....

2010. okt. 7. 21:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez aztán felelősségteljes döntés, gratulálok!

Vállaltál egy kutyát egy életre. Gondolom labrador kellett minél olcsóbban, tk. nélkül (nem véletlenül mondják h a kutya vételárán nem szabad spórolni, mivel utána kamatostul fizeted meg). Tessék, megkaptad (csak az a baj h a kutya szívja meg, nem te). Ezek után lepasszolnád?? Nagyon szép emberi mentalitás.


Keresd meg a Retriever Rescue-t - hátha tudnak segíteni...

2010. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval! Az lett volna a legjobb döntés, ha magadhoz sem veszed!
2010. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A retriever mentés, el fogja küldeni melegebb éghajlatra .. és meg is érdemli.
2010. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

a kzutyádnak milyen idegrendszeri baja van??



GYAGYÁS!!!!!!!!!!!!!

2010. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hát ... pincsi7, nem a kutyája gyagyás hanem te ... de te nagyon ...
2010. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!