Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Shar-Pei kutyám, (17....

Suncee:) kérdése:

Van egy Shar-Pei kutyám, (17. én lesz 1 éves) mindig próbáltuk úgy megoldani, hogy ne legyen egyedül sokat. De mostanra ott tartunk, hogy úgy kell kiszökni ha elakarunk menni itthonról. Iszonyatosan ugat, és van, hogy be pisil. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
még egy kérdés. decemberben egy új családtag érkezik, egy kicsi Bullterrier személyében. a kutyánk minden kis kutyával elvan, hagyja, hogy lógjanak rajta. láthatóan máshogy viselkedik velük, mint a vele egy súlycsoportban lévőkkel. Szerintetek tuti nem lesz akkor baj?
2010. okt. 7. 16:55
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

ha ennyire kis serulkeny a lelke hogy nem szeret egyedul es be pisil szerintem amig nem szokja meg ezt a helyzetet addig nem lenne szabad masik kis kutya melle.

probaljatok meg addig meg tanitani arra hogy mindig vissza jossz ha elmesz.

ezt ugy csinald hogy elmesz 5 perc mulva vissza mesz juti fali ha nem sir ..

aztan fokozatosan noveled az idodot de a masik kutya szerintem nem jo otlet . barmennyire szeretned. Az o lelke nagyon labilis nem biztos hogy jot tenne neki.

2010. okt. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
megpróbálom mindenképp. az ő érdekében, bár a szívem szakad meg ha egyedül kell hagynom.köszönöm a választ
2010. okt. 7. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ti neveltétek ilyenre. Az élet nem habostorta. Bizony a kutyának ki kell bírni egyedül a kutyának egy normális időt (tehát azért nem két napot) egyedül, mert az élet nem körülötte forog, és mert a gazda ÉRTE is dolgozik! Első naptól arra kellett volna szoktatni hogy megtanuljon egyedül lenni, elfogadja hogy neked jogod van bármikor elmenni. Lehet a falkavezérséggel is gond van ha nem fogadja el hogy te elmész. Sok ilyen kérdés volt már és nagyon jó válaszok vannak, szerintem keress rá.
2010. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is, hogy válaszoltál... igazából ezt én is tudom, hogy már kis korában erre kellett volna nevelni, de édesanyám... -.- folyamatosan máshogy csinált mindent... mondjuk ki elkényeztette... :S pedig a kutyának is jobb lenne ha nem így lett volna...
2010. okt. 7. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!