Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szájszag mitől lehet?

Kutya szájszag mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mentett kiskutyámnak elég büdös a szája. Széklet szaghoz tudnám leginkább hasonlítani. A fogai (kevés van neki, nem fiatal kutya) rendben vannak, nem fogkövesek. Mit lehet tenni?

2023. márc. 27. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mit eszik?
2023. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg főtt ételt kap. A szárazat nem tudja megrágni. Főtt hús, zöldség, alma, rizs. A régi gazdájánál a legolcsóbb tápot kapta vízbe beáztatva. Akkor is ugyanez volt a gond.
2023. márc. 27. 16:54
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Aha, akkor talan ez nem indokolja, mert nem rossz minosegu tapot kap.


Hat, vagy megiscsak van valami baj a szajuregben, csak nem latod vagy esetleg a gyomrabol indul a problema. Szokott esetleg hanyni neha pl gyomorsavat?

Nyilvan allatorvos tud tobbet mondani. De alapvetoen ilyenkor vagy a szajaban kell keresni a problemat vagy a gyomraban.

2023. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem szokott ürüléket felenni?
2023. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos előfordul, hogy séták alkalmával megpróbálja, de nem ez a gond. Nem szokott sikerülni, rászólok azonnal. Főleg bent lakik, szinte csak akkor van kint, amikor szemmel tudom tartani.
2023. márc. 27. 18:45
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
És a sajátját? Az enyém is mentett, és volt egy időszak, amikor még nem annyira bízott bennem, és amikor bentre sikerült valamiért ürítenie, azt szépen eltüntette, mert attól félt, hogy kikap, én sose büntettem ezért, de ki tudja, mit tapasztalt korábban. Párszor rajtakaptam, azért tudom, aztán ő is rájött, hogy nem bántom emiatt.
2023. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Minden kutyának büdös a szája.
2023. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden kutyának van szájszaga, hiszen táplálkozik, ahogy az ember is, de van, ami nem normális szájszag, és betegségre utal, vagy valamilyen viselkedésproblémára, ezekkel pedig foglalkozni kell.
2023. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Erős szájszag fog, vagy emésztési problémát is jelezhet. Vidd el állatorvoshoz és mondd el a panaszokat
2023. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma eljutottunk orvoshoz. Fogkő problémája van. Köszönöm a választ mindenkinek.
2023. márc. 30. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!