Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb étrend egy...

Mi a legjobb étrend egy kutyának? Mik azok a márkák, tápok, boltok amit érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés
Jack Russel/Parson Russel terrierre és valamilyen bullra hajazó kutyust néztünk ki egy menhelyen és a hétvégén valószínűleg el is hozzuk. Szeretnék neki egy egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozást kialakítani, de elvesztem a Google találatokban, nagy márkák kínálatában.

2023. márc. 27. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha taprol van szo, akkor igazabol szerintem nincs olyan, hogy legjobb, mert minden kutyanak mas valik be.


Nyilvan erdemes annyit betartani, hogy magasabb hustartalmu legyen, de ezen belul lutri, mi lesz jo. A lenyeg, hogy ne rendeld be elsore a 30 kilos zsakot semmibol se .:D


En most N&D baranyossal etetek, pont 3 honapja valtottam le erre a brit care egyik tapjat, mert egy ido utan hasmenese lett a kutyanak tole. Pedig az elmult 2 evben meg csak azt ette.

Szoval van ilyen is.

Ezen kivul szoktam neki fozni husit heti ketszer-haromszor. Nekunk igy bevalt :)

2023. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Őszintén a legjobbat szeretném neki. Csak kezdőként a barf etetéstől félek például.

Nedves eledelek/konzervek között van jó?

2023. márc. 27. 19:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a Brit vált be. Nem szuperprémium, de jó fajta cucc és megfizethető. Van belőle konzerv is, szalámi is.

Hallottam viszont olyan kutyáról akinek szorulása vagy épp hasmenése volt tőle. Ki kell tapasztalni, ahogy az előttem lévő is mondta, máshogy nem megy.

2023. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig pont a barf a legjobb, legtermeszetesebb egy kutyanak. En sem igy etetek, kulon fagyaszto kene a kutyanak, mert hust olcson csak nagytetelben lehet vasarolni altalaban, azt meg ki kell porciozni, kiegeszitok, egy csomo muanyag edeny... szoval az elejen nagy befektetes meg maceras, aztan belejon az ember. Kb 4 honapig csinaltam szorgalmasan kis adagokban, a kutyanak nagyon bejott, nekem sajnos igy kicsiben kevesbe, meg hat draga is.

Szerencsere vannak jo tapok, es konzervek is, de arban majdnem ugyanott, mint egy barf etrend, de neked joval egyszerubb. Holisztikus tapot kapnak, Carnilove-ot vagy Purizont. De probaltam a Real nature wildernesst is, azt nem szerettek annyira. 60-70% hustartalom, 0% gluten, burgonya, ezekre figyelek. Konzervbol Rinti, Rocco, Animonda, Brit (ami nem csirkes). Zooplusrol ebbol sok mindent tudsz rendelni, de van amikor mashol olcsobb. Ehhez kapnak meg idoszakosan etrendkiegeszitoket (kollagen, zoldkagylo, halolaj, majdvedo, csipkebogyopor, humac), zoldseget, gyumolcsot. Sok boldogsagot az uj kutyushoz!

2023. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Konzervekből ezek jók: Animonda GranCarno, Rocco, Premiere, Real Nature, Brit Mono Protein
2023. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A BARF lenne a legjobb, de én is azért nem merem, mert félek hogy elrontom és azzal csak ártok. Meg a mélyhűtőm is kicsi. :D

Nekem az Acana vált be, kettő félét valtogatunk. De ez tényleg olyan amit ki kell tapasztalni.

2023. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Aki tart a barftól, próbálkozzon a preyel.
2023. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

N&D Grain Free Puppy Mini Bárány-sütőtök-áfonya száraztápot evett 6 hetes korától 10 hónapos koráig a kiskutyám.

Utána váltottunk ugyanennek az Adult Mini változataira: bárány-sütőtök-áfonya ugyanúgy, vaddisznó-sütőtök-alma és tőkehal-sütőtök-édesnarancs, 3 éves koráig.

Majd Visán Optimanova Adult Mini lazacos-burgonyás és nyúlhúsos-burgonyás tápokat ette 6 éves koráig.

Ezután kapott Real Nature Wilderness Mini Adult marha-kecske és kacsa-lazac-garnéla tápokat 9 éves koráig.

Utána jött a Carnilove Fresh Adult Small pulyka-bárány-strucc húsos táp 2 évig.

Utána Orijen Small Breed csirke-pulyka-fürj-hal-tojás tápot evett 2 évig.

Majd 13 éves korától jött a Wolf of Wilderness félnedves "soft" tápjai.


17 éves és még mindig ezt eszi, már nem tervezek váltani.

Amúgy egyik táppal sem volt semmi baja, csak érdekelt a többi is.

2023. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy minőségi száraz tápot vennék nekik, jó a fogaiknak, a csontoknak, a szőrzetnek és egészségesek.(pl.Royal canin, Brit, stb)

De ha megkérdezed az állatorvost, ugyan ezt fogja mondani.


Kezdőként semmi képen ne indíts, pláne egy menhelyes kutyával BARF-al... Ez az én véleményem!

2023. ápr. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

A táp pont hogy rossz a fogaknak. Lerakodást, fogkövet okoz.

A csontoknak sem feltétlenül jó, mert túltolt kálcium van bennük, ami ártalmas tud lenni. A tápok egészségtelenebbek minden szempontból még egy rosszul összeállított barfnál is.

2023. ápr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!